eReport.sk
minister školstva, vedy, výskumu, vývoja a mládeže SR Tomáš Drucker
minister školstva, vedy, výskumu, vývoja a mládeže SR Tomáš Drucker zdroj: tasr

Rezort školstva spúšťa nový projekt: Predstavuje revolúciu v oblasti vzdelávania dospelých


Ministerstvo školstva, výskumu, vývoja a mládeže (MŠVVaM) SR oznámilo spustenie nového národného projektu zameraného na podporu vzdelávania dospelých. Cieľom je vytvoriť dynamickú a prepojenú platformu, ktorá občanom umožní prístup k širokému spektru vzdelávacích programov a iniciatív. TASR o tom informovali z odboru komunikácie a marketingu rezortu školstva.

Národný projekt Systém individuálnych vzdelávacích účtov podľa ministerstva „predstavuje revolúciu v oblasti vzdelávania dospelých a prináša množstvo výhod pre jednotlivcov i spoločnosť ako celok“.

Platforma individuálnych vzdelávacích účtov

Elektronická platforma individuálnych vzdelávacích účtov má slúžiť ako centrálny priestor, kde sa stretávajú individuálne požiadavky na vzdelávanie, ponuky kurzov a programov a iniciatívy zamerané na osobný a profesijný rozvoj.

Mohlo by vás zaujímať:

  1. líder labouristov a budúci predseda vlády Keir Starmer
  2. oľský prezident Andrzej Duda (vľavo) víta slovenského prezidenta Petra Pellegriniho
  3. Szijjártó s OSTRÝM odkazom

Prevziať kontrolu nad svojou budúcnosťou

Individuálne vzdelávacie účty sú podľa ministerstva navrhnuté tak, aby financovali vzdelávanie každého občana. ,,Tieto účty poskytujú ľuďom možnosť prevziať kontrolu nad svojou budúcnosťou prostredníctvom ďalšieho vzdelávania, pričom si môžu slobodne zvoliť obsah, miesto a formu svojho vzdelávania,“ dodali z ministerstva.

Celková výška finančných prostriedkov

Projekt bude podporený zo zdrojov Európskeho fondu regionálneho rozvoja. Celková výška finančných prostriedkov pre podporu prvého z národných projektov smerujúcich k implementácii stratégie individuálneho vzdelávania dospelých je takmer 2,3 milióna eur.

Zdroj: tasr

KOMENTÁRE ČLÁNKU :

Rezort školstva spúšťa nový projekt: Predstavuje revolúciu v oblasti vzdelávania dospelých

Odoberať
Upozorniť na
2 Komentáre
Najnovšie
Najstaršie Najviac hlasovaných
Vložená spätná väzba pre všetky komentáre
Zobraziť všetky komentáre

KOMENTOVALI STE: