tuzla evden eve nakliyat
eReport.sk
Ilustračná snímka. Foto: shutterstock

Respirátory sú pripravené na rozvoz, hlási Tornaľa. Rozdajú ich občanom nad 60 rokov

TORNAĽA – Samospráva Tornale v Revúckom okrese v súvislosti a aktuálnou pandemickou situáciou a opatreniami rozdá občanom vo veku nad 60 rokov respirátory. Na marcovom zasadnutí mestského zastupiteľstva o tom informovala primátorka Anna Szögedi.

„Respirátory sú pripravené na rozvoz. Máme ich v krabiciach, pobalené podľa ulíc bydliska. Keďže nemáme teraz toľko ľudí na aktivačných prácach, ktorí nám robili ‚poštárov‘, tak by som chcela vyzvať aj poslancov, ak by sa chceli zapojiť do tejto akcie a zobrať respirátory na ulicu, kde bývajú,“ uviedla primátorka.

Doplnila tiež, že v prvých troch mesiacoch tohto roka samospráva vykonala osem hromadných testovaní na ochorenie COVID-19, aktuálny víkend bol teda deviatym testovacím termínom

„Zabezpečujeme testovanie v piatok a v sobotu pre zamestnancov v našej zriaďovateľskej pôsobnosti, ako aj pre občanov mesta. Sme čierny okres, potrebujeme sa teda dať každých sedem dní pretestovať,“ vysvetlila Szögedi.

Ako ďalej uviedla, mestský úrad pre aktuálnu pandemickú situáciu stále funguje v utlmenom režime. „Bolo obdobie, keď bol zatvorený úplne, alebo sme nerobili overovanie. To už robíme, ale ešte stále máme na úrade nedostatok zamestnancov,“ podotkla.

Zdroj: tasr


KOMENTÁRE ČLÁNKU :

Respirátory sú pripravené na rozvoz, hlási Tornaľa. Rozdajú ich občanom nad 60 rokov

Čítajte viac…

Politika

Správy

Celebrity

Šport

Zaujímavosti

cialis
findik haber oku