eReport.sk

Renáta Názlerová v šoubiznise končí. Cez koronu veštila, teraz je z nej riaditeľka.


Nemala to posledné mesiace jednoduché. Moderátorka Renáta Názlerová (51) počas korony prišla o príjem z televízie JOJ, Súdna sieň sa netočila a musela obmedziť aj mediátorstvo. Aby si zarobila na základné potreby, vykladala karty a veštila. Osud jej však prihral nečakanú výzvu…

V Domove sociálnych služieb v Pezinku, kde na jar nezvládli pandémiu, sa uvoľnilo miesto riaditeľa. Renáta Názlerová nezaváhala, zúčastnila sa výberového konania, vyhrala ho a od 1. októbra už chystá zmeny. „Je to pre mňa veľká výzva, držte mi palce. Prichádzam s rešpektom k ľuďom, ktorí tu pracujú, klientom, ktorí tu majú svoj domov. Teraz šoubiznis a iné veci môžu počkať. Treba pomáhať a byť užitočný tam, kde sme ako spoločnosť najzraniteľnejší,“ vysvetlila.

Medzi kolegami bola obľúbená pre svoju úprimnosť, na nič sa nehrala.

Renáta Názlerová je na televíznej obrazovke unikát. Známou sa stala až po štyridsiatke, keď už väčšina moderátoriek končí alebo je vymenená za mladšie a ako sama hovorí, ani jej hmotnostná kategória nie je v televízii bežná. Prijať musela aj daň – nadmernú pozornosť a častokrát nepríjemné poznámky verejnosti k jej vzhľadu. Renáta to šikovne obrátila vo svoj prospech, ukázala, že sa vo svojom tele cíti dobre a nebála sa zverejniť aj fotky v plavkách. Strhla tak na svoju stranu nielen ženy, ktoré s váhou celý život bojujú, ale aj mužov – tí ocenili jej odvahu a úprimnosť.

Po odchode z televízie pomenovala Názlerová svoje pocity z nablýskaného sveta reflektorov veľmi úprimne: „Mám šoubiznis rada, ale necítim sa tam ako ryba vo vode, som šoubiznisový asociál… Je mi nesympatické hlavne  sledovanie súkromia – kto ako vyzerá tri dni po pôrode,  kto sa s kým vyspal, kto to prehnal s pitím. Nehovorím, že to ľudí nezaujíma, ale nie je to šálka kávy, ktorú mám chuť si dať…“

Zažiarila aj na Plese v Opere, kde musela prísť bez manžela.

Jej rozhodnutie možno mnohých prekvapilo, ale kto pozná jej rodinnú situáciu, vie, že sudkyňa zo Súdnej siene má k sociálnym témam blízko. Jej manžel, s ktorým žije už vyše dvadsať rokov, je zdravotne hendikepovaný. Má závažné reumatické ochorenie. Spolu majú aj dospelého syna Matěja, ktorý trpí dysgrafiou, dyslexiou, dyortografiou a dyskalkúliou.

„Posledný rok v mojom živote je veľmi ťažký, uvedomila som si, že potrebujem spraviť veľkú zmenu. Rozhodla som sa venovať činnosti, ktorá možno niektorých prekvapí, ale potrebujem dať svojmu životu ešte väčší rozmer a zmysel, preto som sa prihlásila do výberového konania na riaditeľa domova sociálnych služieb. Budem sa starať o seniorov, o ľudí s hendikepom a tiež o zamestnancov. Chcem byť užitočná pre ľudí, ktorí ma potrebujú. A keď mi ostane čas, možno napíšem ďalšiu knižku,“ dodala známa bojovníčka.

Foto: fcb

KOMENTÁRE ČLÁNKU :

Renáta Názlerová v šoubiznise končí. Cez koronu veštila, teraz je z nej riaditeľka.

KOMENTOVALI STE: