eReport.sk
Veronika Remišová (Za ľudí). Foto: tasr

Remišová vybila poistky v Smere! Čo povedala nástupkyňa Andreja Kisku?

Keď v utorok predsedníčka Za ľudí Veronika Remišová informovala o demisii svojej už bývalej ministerky Márie Kolíkovej, čelila aj nepríjemným otázkam novinárov. Po tom, čo uviedla, že ak sa koaličná kríza nevyrieši do začiatku ďalšieho týždňa, podá demisiu aj ona, zástupcovia médií chceli od nej vedieť, prečo dáva premiérovi Igorovi Matovičovi ďalší týždeň času. V reakcii na zvedavých žurnalistov šéfka Za ľudí, ktorá v straníckej lídrovskej pozícii nahradila zakladateľa strany, exprezidenta Andreja Kisku, povedala niečo, čo sa smerákom, pochopiteľne, ani trocha nepáči. Doslova im vybila poistky.

V reakcii na novinársku otázku začala Remišová odpovedať zoširoka, zrejme pochopila, že jednoduchá a priama odpoveď, by zostala zo strany médií nepochopená.

V tejto vláde nie sú lumpi ani gauneri

“Keď táto vláda vznikala takto pred rokom, ja som bola veľmi šťastná, lebo po dlhom období, po dvanástich rokoch, povedzme si to rovno, to bola prvá vláda, v ktorej nebol ani Smer, ani nikto z Hlasu, ani tam neboli nejakí lumpi, gauneri, ani to nebola vláda, ktorá mala oligarchické pozadie,” rozrečnila sa vicepremiérka tejto vlády počas tlačovky.

Verte mi, nebolo to jednoduché

Následne s poľutovaním skonštatovala, že tu máme koaličnú krízu. “Dnes, žiaľ po roku, prichádzajú problémy, prichádza napätie vo vláde, napätie vo vzťahoch medzi koaličnými partnermi a verte mi, žer to nie je jednoduché rozhodnutie. Tak, ako to nebolo jednoduché rozhodnutie pre pani ministerku Kolíkovú (Kolíková ešte v tom čase stále bola šéfkou rezortu spravodlivosti – pozn. red.), tak to nie je jednoduché rozhodnutie ani pre našu stranu Za ľudí,” vysvetlila.

Bola to vláda, kde sa pripravovala vražda Kuciaka

Vzápätí pripomenula, akých ľudí má vo svojej strane a zaspomínala si aj na svoje pôsobenie v koalícii. “Pretože tu sú ľudia, ktorí stáli v uliciach a bojovali za slušné Slovensko ako pán Juraj Šeliga a ktorí bojovali za to, aby sa slušnosť a nekorupčný spôsob vedenia politiky vrátili. Ja som bola napríklad v opozícii. V opozícii som riešila desiatky káuz, kedy sme zvolávali mimoriadne schôdze, upozorňovali sme na prešľapy, zlyhania,” spresnila. A potom prišlo hodnotenie minulej vlády a konkrétne jedna veta, ktorá takpovediac vyrazila poistky v Smere, ak nie aj v Hlase: “Bola to vláda, kde sa pripravovala vražda Jána Kuciaka a jeho snúbenice.”

Poukázala na prieskumy

Následne Remišová fakticky priznala, že politici, ktorých kritizuje, majú vlastne stále navrch a konečne sa dostala aj k odpovedi na otázku zvedavého novinára, prečo dáva Matovičovi ďalší týždeň, aby sa rozhodol: “Momentálne vidíme, aká je alternatíva. Vidíme, že preferencie, ktoré momentálne majú strany, vylučujú akúkoľvek alternatívu bez Smeru a bez Hlasu. Preto položiť túto vládu, rozhodne nie je rozhodnutie, ktoré by sme mali urobiť za týždeň, práve preto ten časový fond, ktorý tomu dávame. A budeme sa snažiť robiť všetko preto, a aj sa snažíme robiť všetko preto, aby sme túto krízu vyriešili.”

Smer žiada ospravedlnenie

A opozičný Smer, to nenechal len tak, Remišovej cez agentúru TASR jasne odkázal, čo si o nej myslí. “Tvrdenie Remišovej na dnešnej tlačovej konferencii (konala sa v utorok – pozn. red. ), kde povedala o minulej vláde, že ‘bola to vláda, kde sa pripravovala vražda Jána Kuciaka a jeho snúbenice’, je absolútnym politickým dnom, utekaním pred vlastnou zodpovednosťou zo zlyhania do sveta iracionálnych bludov,” uviedla strana Smer-SD. Ficovci od Remišovej žiadajú, aby svoj postoj zmenila a “aby sa za nehoráznu lož, ktorá sa nezakladá ani len na indíciách, ospravedlnila.”

KOMENTÁRE ČLÁNKU :

Remišová vybila poistky v Smere! Čo povedala nástupkyňa Andreja Kisku?

Odoberať
Upozorniť na
guest
1 Komentár
Najnovšie
Najstaršie Najviac hlasovaných
Vložená spätná väzba pre všetky komentáre
Zobraziť všetky komentáre

Čítajte viac…

Politika

Správy

Celebrity

Šport

Zaujímavosti