eReport.sk
Veronika Remišová, foto: tasr

Remišová so širokým úsmevom adresovala ľuďom dovolenkovú výzvu. Nie všetci s ňou súhlasia

Široký úsmev a okolo nej známe miesta nášho krásneho Slovenska. Takto sa prezentuje v poslednom statuse na sociálnej sieti vicepremiérka a šéfka strany Za ľudí Veronika Remišová. Ľuďom adresovala dovolenkovú výzvu, no rozhodne nie každý má v pláne konať podľa jej odporúčania.

Remišová vyzýva ľudí, aby uprednostnili dovolenku na Slovensku. Hovorí o najlepšej možnosti, ako stráviť leto v zdraví a bezpečí. Uviedla to na sociálnej sieti. Poukázala aj na to, že takto môžu ľudia podporiť i domáci cestovný ruch a slovenskú ekonomiku. Zároveň v rámci bezpečnosti občanov vyzvala, aby sa dali zaočkovať proti COVID-19 a znížili riziko, “že nás znovu zloží tretia vlna”.

Remišová: Najbezpečnejšia dovolenka bude doma

“Mnohí si práve teraz plánujú letné dovolenky. Po náročných mesiacoch boja s koronou si potrebujeme všetci vydýchnuť. Nabrať sily. Užiť si slobody, radosti s rodinou, s kamarátmi. Najbezpečnejšia (a najkrajšia) dovolenka bude doma, na Slovensku,” myslí si Remišová.

Poukázala na to, že aj na Slovensku je čo vidieť a objavovať. Okrem hôr, hradov a zámkov hovorí vicepremiérka aj o možnosti navštíviť historické mestá, sakrálne pamiatky a podobne. “Dovolenkou doma pomôžeme aj ľuďom pracujúcim v cestovnom ruchu, malým podnikateľom, rodinným penziónom a celkovo slovenskej ekonomike,” poznamenala.

Zdroj: fb/remisova.veronika

Komentárov k nedávno zverejnenému statusu sú desiatky. A rozhodne nie všetci komentujúci s vicepremiérkou súhlasia.

Názory pre aj proti

“More je more….uz s tým prestaňte. Slovensko sme si prezreli minulý rok a stačí. Chceme si užiť slnko, more, morsky vzduch…ak človek zvoli vhodnú destináciu a nejde sa bozkávať s každým naokolo, dodržuje všetko, ma aspoň 1 očkovanie, prečo ostať tu?,” pýta sa Remišovej Viktória. Ivka prichádza s ďalšími argumentami, prečo sa jej nezdá rozumné, oddychovať počas leta na Slovensku: “Tak to ste teda trafili.. Dovolenka na Slovensku nás vždy vyšla 2x drahšie ako v zahraničí.. Teraz ale niečo iné.. Deti by radi šli do táborov, kde sa každým rokom stretávajú a teraz? Nejaké PCR testy? Ďalších 60€ mimo ceny tábora.. Tak toto nik nemá, iba Slovač..” Mária to vidí podobne: “Dovolenka na Slovensku je ako zadarmo., Jeden výlet napr. do zoo pre rodičov s deťmi, keď počítam vstup, nejaké občerstvenie a aj suvenír tak min 50 e… koľko výletov (jednodňových) si priemerná rodina môže dovoliť za tie dva mesiace???”

Sú však aj takí, ktorí sa stotožňujú s výzvou Remišovej. Napríklad taká Ľubica: “100 bodov Vám dávam pani Veronika, tiež to takto vnímam a som už zaočkovaná, ale opatrnosti nie je nikdy dosť. Pritom pomôžeme našej ekonomike. Áno, Slovensko je krásne!” Rovnako to vníma aj Tomáš, ktorý nesúhlasí s názorom, že dovolenkovanie doma lezie do peňazí: “Tak ako minulý rok, aj tento budeme dovolenkovať len na Slovensku. A to napriek tomu, že sme obaja s manželkou zaočkovaní. Nielen, že peniaze minieme doma, takže tým pomôžeme slovenským hotelom, reštauráciám…, ale zároveň nebudeme riskovať, že sa Grécko či Španielsko zrazu zmení na čierne a my by sme museli predčasne ukončiť dovolenku. Slovensko nie sú len prepchané a predražené Vysoké Tatry či zdevastovaná Demänovská dolina. Máme stovky krásnych miest, kde sa dá dovolenkovať za rozumný peniaz.”

A čo vy, kde plánujete svoju dovolenku toto leto?

Zdroj: eReport/tasr

Zdielať / poslať / tlačiť
Odoberať
Upozorniť na
guest
1 Komentár
Najnovšie
Najstaršie Najviac hlasovaných
Vložená spätná väzba pre všetky komentáre
Zobraziť všetky komentáre

Čítajte viac…

Politika

Správy

Celebrity

Šport