eReport.sk
Veronika Remišová (Za ľudí).
Veronika Remišová (Za ľudí). Foto: tasr

Remišová otvorene: O protiinflačnom balíčku vláda zatiaľ rokovať nebude!

Protiinflačný balíček opatrení na stredajšie rokovanie vlády asi nebude predložený. Uviedla to pred rokovaním kabinetu vicepremiérka Veronika Remišová (Za ľudí).

Koaličná SaS má podľa nej ďalšie požiadavky týkajúce sa Protimonopolného úradu

„Myslela som si, že sme sa dohodli v pondelok (9. 5.) na koaličnej rade, kde sme sedeli do jednej v noci a boli sme viac- menej dohodnutí na nejakých parametroch. Dozvedela som sa, že naša dohoda neplatí a že protiinflačný balík pravdepodobne na vládu nepôjde. A prijatie daňového bonusu by mal pán Sulík (SaS) podmieňovať šéfom Protimonopolného úradu SR. Budeme chcieť vysvetlenia, pretože keď sa na niečom dohodneme, tak to by malo platiť,“ spresnila.

Podčiarkla, že jej strana presadzuje pri nezávislých kontrolných inštitúciách, ktorými sú Protimonopolný úrad SR, Úrad pre verejné obstarávanie a Najvyšší kontrolný úrad SR, verejné výberové konania. „Tieto úrady by nemali byť lénom žiadneho ministra ani politickej strany,“ poznamenala.

Vyhovárajú sa?

„Ak si strana SaS myslí, že urobí zle koaličným partnerom, nám alebo OĽANO, tak to nie je pravda. Urobí zle ľuďom, ktorí na pomoc čakajú týždne. Zvlášť ma to mrzí preto, lebo pán Sulík vodí celebritných multimilionárov z Nemecka po celom Slovensku. Keby sa porozprával s normálnymi ľuďmi, ako oni žijú, tak by zistil, že nemajú z čoho zaplatiť účty, nemajú na základné životné potreby. A táto pomoc v čase krízy je mimoriadne dôležitá,“ povedala.

Zdroj: tasr


KOMENTÁRE ČLÁNKU :

Remišová otvorene: O protiinflačnom balíčku vláda zatiaľ rokovať nebude!

Odoberať
Upozorniť na
2 Komentáre
Najnovšie
Najstaršie Najviac hlasovaných
Vložená spätná väzba pre všetky komentáre
Zobraziť všetky komentáre

Čítajte viac…

Politika

Správy

Šport

Zaujímavosti