eReport.sk
Veronika Remišová (Za ľudí). Foto: tasr

Remišová o núdzovom stave: Bude zákaz vychádzania platiť až od desiate hodiny večer?

Členky vlády za stranu Za ľudí sa pri hlasovaní o predĺžení núdzového stavu rozhodnú na základe názoru odborníkov v pandemickej komisii a názoru ministra zdravotníctva Vladimíra Lengvarského. Uviedla to vicepremiérka a predsedníčka Za ľudí Veronika Remišová s tým, že očakáva predloženie pandemického zákona, ktorý má nahradiť núdzový stav. Remišová tiež navrhuje, aby zákaz vychádzania platil od 22.00 h.

Minister zdravotníctva musí podľa Remišovej odôvodniť, prečo je núdzový stav nevyhnutný. Prehodnotiť by sa mali aj ďalšie opatrenia. „Zároveň si však myslíme, že by sa mal v krátkom čase prehodnotiť COVID automat a pravidelné testovanie, ktoré by malo byť povinné len v lokalitách zvýšeného výskytu koronavírusu a rovnako budeme žiadať upraviť zákaz vychádzania, ktorý by sa mal posunúť na neskoršiu hodinu, napríklad by mohol platiť od 22.00 h,“ skonštatovala šéfka Za ľudí.

Strana tiež očakáva, že ministerstvo zdravotníctva v krátkom čase predloží pandemický zákon. Ten by mal definitívne nahradiť núdzový stav, „ktorý by sa mal využívať skutočne len vo výnimočných prípadoch“.

S plošným testovaním nesúhlasí ani SaS. Navrhuje namiesto predĺženia núdzového stavu novelizovať zákon o hospodárskej mobilizácii, čím by sa umožnilo ukladanie pracovnej povinnosti mimo núdzový stav. Premiér Eduard Heger v nedeľu (25. 4.) vyhlásil, že núdzový stav by sa mal predĺžiť a vláda má o tom rozhodnúť v stredu (28. 4.). Predseda parlamentu a líder Sme rodina Boris Kollár je naopak proti predĺženiu núdzového stavu.

Zdroj: tasr


KOMENTÁRE ČLÁNKU :

Remišová o núdzovom stave: Bude zákaz vychádzania platiť až od desiate hodiny večer?

Čítajte viac…

Politika

Celebrity

Šport

Zaujímavosti