eReport.sk
Foto: instagram

Remišová o Hegerovej vláde: Je reštartom po ťažkom období

Strana Za ľudí vníma sto dní vlády Eduarda Hegera ako reštart po ťažkom období pandémie nového koronavírusu. „Počas vlády Igora Matoviča sme sa sústredili na boj s pandémiou, teraz sa sústredíme na obnovu Slovenska po kríze,” skonštatovala líderka strany a vicepremiérka Veronika Remišová. Vyzdvihuje tiež konsenzuálny prístup premiéra a orientáciu na výsledky.

Strana podľa Remišovej využila prvých 100 dní Hegerovej vlády na prípravu zásadných zmien a reforiem. Jednou z nich je odstraňovanie byrokracie pre občanov a podnikateľov. V tejto súvislosti poukázala na vládou schválený antibyrokratický zákon, ktorým sa ruší 21 okruhov potvrdení a výpisov, ktoré ušetria štyri milióny papierov a 40 miliónov eur ročne. Inovatívny prístup sa podľa nej týka aj riešenia životných situácií.

Vyzdvihuje tiež schválený štvrtý balíček zjednodušovania eurofondov, ktorý by mal pomôcť všetkým ministerstvám využívať eurofondy flexibilnejšie, rýchlejšie a jednoduchšie. S Európskou komisiou bolo vyrokované prerozdelenie 780 miliónov eur z protikrízového balíka REACT-EU, ktoré sa využívajú na podporu pracovných miest, na zdravotníctvo, obnovu škôl, či zelené riešenia. „V justícii naďalej pokračujeme na súdnej mape s cieľom obnovy dôvery v justíciu, skrátenie súdnych konaní, či na sfunkčnení Najvyššieho správneho súdu. Obete trestných činov sa vďaka novele dočkajú efektívnejšej pomoci,” sľubuje Remišová.

Zdroj: tasr

Zdielať / poslať / tlačiť
Odoberať
Upozorniť na
guest
0 Komentáre
Vložená spätná väzba pre všetky komentáre
Zobraziť všetky komentáre

Čítajte viac…

Politika

Správy

Celebrity

Šport