eReport.sk
Veronika Remišová (Za ľudí)
Veronika Remišová (Za ľudí). Zdroj: fb/remisova.veronika

Remišová: Experimenty so skracovaním väzieb sú mimoriadne rizikové

Podpredsedníčka vlády Veronika Remišová (Za ľudí) vo štvrtok “položila na stôl” argumenty o tom, prečo podľa nej nie je skracovanie kolúznej väzby na Slovensku dobrý nápad. Odvoláva sa aj na nedávne rozhodnutie Najvyššieho súdu v kauze väzobne stíhaného Norberta Bödöra.

“Proti korupcii a netransparentnosti bojujem už celé roky. V opozícií som upozorňovala na vážne podozrenia v súvislosti s čerpaním miliónových dotácií a štátnych zákaziek spoločnosťami okolo tzv. Bödörovcov,” píše vo svojom štvrtkovom statuse na sociálnej sieti Remišová.

Skracovanie kolúznej väzby nie dobrý nápad

Pripomenula, že na zistenia upozorňovala kontrolné orgány, ktoré podozrenia vo väčšine prípadov aj potvrdili. “Upozorňovala som aj políciu a prokuratúru, tam som sa ale s aktívnou odozvou nestretla. Na tieto podozrenia a moju komunikáciu so štátom som si musela ešte v opozícií založiť dokonca osobitný spis. Po zmene vlády a rozviazaní rúk polícií a prokuratúre skončili mnohí nominanti a kamaráti Roberta Fica a Smeru vo väzbe. Napriek tomu, že dnes je otvorená téma skracovania doby kolúznej väzby, nemyslím si, že je to dobrý nápad,” upozorňuje šéfka strany Za ľudí vzápätí argumentuje rozhodnutím Najvyšší súdu v súvislosti s Bödörom.

Do politiky vraj nešla, aby kryla ľudí

“Potvrdzuje to aj nedávne rozhodnutie Najvyššieho súdu v kauze väzobne stíhaného Norberta Bödöra, o ktorom súd píše: ´S ohľadom na silu dôkaznej situácie je pre osobu obvineného v prípade jeho prepustenia na slobodu kolúzne konanie jedinou možnosťou, ako sa vyhnúť dlhoročnému väzeniu.´Súd v zásade konštatuje nevyhnutnosť kolúznej väzby hlavne preto, že riziko manipulovanie svedkov či marenie vyšetrovania je v prípade vplyvných obvinených obrovské. A pre obvinených je to jediná možnosť, ako sa vyhnúť trestu,” podčiarkuje Remišová.

Na záver svojho príspevku dodáva, že “je povinnosťou štátu a spravodlivosti takémuto konaniu zabrániť, obzvlášť pri vplyvných obvinených a pri organizovanom zločine.”

“Do politiky som nešla so zámerom kryť ľudí, na ktorých praktiky som celé roky upozorňovala. Aj preto si myslím, že experimenty so skracovaním väzieb sú mimoriadne rizikové,” uzatvára členka Hegerovej vlády.

Zdroj: fb/remisova.veronika

Zdielať / poslať / tlačiť
Odoberať
Upozorniť na
guest
1 Komentár
Najnovšie
Najstaršie Najviac hlasovaných
Vložená spätná väzba pre všetky komentáre
Zobraziť všetky komentáre

Čítajte viac…

Politika

Správy

Celebrity

Šport