eReport.sk
Representação da moeda virtual Ethereum em ilustração 19/02/2021 REUTERS/Dado Ruvic

Rekordný denný odliv Etherea z búrz v hodnote 1,2 miliardy dolárov

Podľa údajov poskytovateľom kryptoanalýzy IntoTheBlock bol 16. septembra zaznamenaný odliv etherea z centralizovaných búrz v hodnote 1,2 miliardy dolárov. Ethereum dosiahol tak nový rekord v krátkodobom odlive z búrz čo je veľkým predpokladom pre jeho ďalší rast, nakoľko počet ETH sa na burzách rapídne znížil.

Naposledy bol zaznamenaný takýto veľký odliv z búrz v apríli. 2021, cena ETH potom v krátkom čase cca 30 dní rapídne stúpla až o 60%.

Od apríla sa situácia zmenila, nakoľko minulý mesiac bola zavedená londýnska aktualizácia, ktorá znížila cenu poplatkov spoločnosti Ethereum a mechanizmus vypaľovania. Tým sa vytvoril zvýšený deflačný tlak na dynamiku dodávok Ethera.

Od spustenia Londýnskej aktualizácie / EIP-1559/ bolo spálených 309 505 ETH v hodnote viac ako 1,1 miliardy dolárov, ďalej rapídne stúpol dopyt po NFT projektoch, ktoré sú z veľkej časti postavené práve na sieti Ethereum.

Ak si zoberieme do úvahy tieto skutočnosti tak v krátkej dobe môžeme očakávať prudký rast Etherea a možno tak prekoná svoje ATH ktoré zaznamenal v apríli 2021.

V čase písania tohto článku sa cena Etherea obchoduje s denným poklesom cez 2,6%. Jeho cena je približne 3540,34 USD. Ethereu (ETH) tak do historického maxima z 12.05.2021 ešte chýba 23%, kde Etherem (ETH) stanovil svoj predchádzajúci cenový rekord na 4362,35 USD.

Autor: Dušan Pataši, CVEU.eu

Zdielať / poslať / tlačiť

KOMENTÁRE ČLÁNKU :

Rekordný denný odliv Etherea z búrz v hodnote 1,2 miliardy dolárov

Odoberať
Upozorniť na
guest
0 Komentáre
Vložená spätná väzba pre všetky komentáre
Zobraziť všetky komentáre

Čítajte viac…

Politika

Správy

Celebrity

Šport