eReport.sk
Otužilci sa kúpali v jazere Veľký Draždiak na Štedrý deň v sobotu 24. decembra 2022 v Bratislave.
Otužilci sa kúpali v jazere Veľký Draždiak na Štedrý deň v sobotu 24. decembra 2022 v Bratislave. Foto: tasr

Rekord v SR tesne prekonaný: Štedrý deň bol teplejší, ako kedykoľvek predtým!


Rekord v SR tesne prekonaný! Meteorológovia zaznamenali najmä na juhozápade Slovenska rekordne teplý Štedrý deň. V Hurbanove sa oteplilo na 14 stupňov Celzia. Na bratislavskom letisku bolo ešte o niečo teplejšie. Slovenský hydrometeorologický ústav (SHMÚ) o tom informoval na sociálnej sieti.

„Podľa operatívnych údajov boli rekordy maximálnej dennej teploty vzduchu prekonané predovšetkým na juhozápade Slovenska. Napríklad v Hurbanove sa oteplilo až na 14 stupňov Celzia, pričom doteraz platný rekord z roku 2009 mal hodnotu 13,1 stupňa Celzia,“ priblížili meteorológovia.

Na krajnom severovýchode bolo chladno

Rekord bol tesne prekonaný aj na bratislavskom letisku. „Včera tam bolo až 14,1 stupňa Celzia, v roku 2014 ‚len‘ 13,9 stupňa Celzia,“ spresnili. Naopak, oveľa chladnejšie bolo na krajnom severovýchode Slovenska. Napríklad v obci Dlhoňa (okres Svidník) bolo len 2,5 stupňa Celzia nad nulou.

Na juhozápade absentovala súvislá snehová pokrývka

Ako ďalej uviedli, v sobotu (24. 12.) sa za frontálnym systémom rozšíril od juhozápadu okraj tlakovej výše. „Nad našou oblasťou sa nachádzal teplý vzduch a čerstvé západné prúdenie, vplyvom ktorého došlo na viacerých miestach k premiešaniu vzduchu v prízemnej vrstve troposféry,“ dodali s tým, že na juhu Slovenska sa miestami zmenšila oblačnosť a na juhozápade absentovala súvislá snehová pokrývka.

Zdroj: tasr

KOMENTÁRE ČLÁNKU :

Rekord v SR tesne prekonaný: Štedrý deň bol teplejší, ako kedykoľvek predtým!

Odoberať
Upozorniť na
1 Komentár
Najnovšie
Najstaršie Najviac hlasovaných
Vložená spätná väzba pre všetky komentáre
Zobraziť všetky komentáre

KOMENTOVALI STE:

Aktuálne