eReport.sk
Ľudia s ochrannými rúškami kráčajú centrom Teheránu. Foto: tasr/ap

Rekord v Iráne: Zomrelo 337 nakazených za 24 hodín


Irán hlási rekordný denný počet úmrtí na ochorenie COVID-19 spôsobované koronavírusom od začiatku pandémie. Za posledných 24 hodín tam zomrelo 337 pacientov. Informovala o tom v pondelok agentúra AFP.

Pondelkový prírastok tak prekonal predošlý denný rekord z minulej stredy, keď bolo zaevidovaných 279 úmrtí spojených s koronavírusom. Od vypuknutia pandémie zaznamenal Irán 30.712 úmrtí, vyhlásila v štátnej televízii hovorkyňa ministerstva zdravotníctva Símá Láríová, ktorú citovala agentúra AFP.

Veľa ľudí prestalo nosiť rúška

Za rovnaký časový úsek zaznamenali v Iráne aj 4251 nových prípadov nákazy. Celkový počet infikovaných sa tak v pondelok zvýšil na 534.631. Súčasná situácia je podľa Láríovej výsledkom toho, že sa zanedbalo dodržiavanie nariadení, veľa ľudí prestalo nosiť rúška a vrátilo sa k úzkym sociálnym kontaktom.

Teherán a štyri väčšie mestá už čiastočne uzavreli

V regióne Blízkeho východu je Irán najviac zasiahnutou krajinou pandémiou koronavírusu a posledné týždne tam narastá počet prípadov nákazy aj úmrtí, píše AFP. Metropolu Teherán a štyri väčšie mestá čiastočne uzavreli minulý týždeň od štvrtka do nedeľňajšieho poludnia v snahe odradiť tamojších obyvateľov od cestovania počas sviatkov. Úrady v hlavnom meste nariadili zatvorenie väčšiny verejných miest od 3. októbra.

Zdroj: tasr, foto: tasr/ap

KOMENTÁRE ČLÁNKU :

Rekord v Iráne: Zomrelo 337 nakazených za 24 hodín

KOMENTOVALI STE: