eReport.sk
Juraj Šeliga a Jana Žitňanská (obaja Za ľudí). Foto: tasr

Reakcie po odstúpení hriešnikov Šeligu a Žitňanskej. Neuveríte, kto sa ich zastal!

Nočný záťah trojice politikov má už svoju dohru. Jana Žitňanská a Juraj Šeliga zo Za ľudí končia vo svojich funkciách, naďalej však budú sedieť v parlamente. Obom politikom zlomil krk prešľap, keď minulý týždeň sedeli v podniku aj po zákaze vychádzania.

„Faktom je, že takéto pracovné stretnutie malo byť v oficiálnych priestoroch, v kancelárii, nie v uzavretej časti kaviarne,“ sypal si popol na hlavu Šeliga, hoci zdôraznil, že na nočnom povyrazení riešili témy ako očkovanie, sociálne veci či komunálnu spoluprácu. „Nebola to žiadna žúrka, neboli tam žiadni iní ľudia, bola to uzavretá časť,“ bránil sa politik. Uznal však, že zlyhal a dal zlý príklad občanom. „Musím voči sebe vyvodiť politickú zodpovednosť,“ povedal Šeliga a vzdal sa postu podpredsedu parlamentu.

Šeliga so Žitňanskou si nasypali popol na hlavu a vzdali sa funkcií. – Foto: fb/AndrejStancik95

Chybu si priznala aj Šeligova kolegyňa Jana Žitňanská. „Ospravedlňujem sa a vzdávam sa funkcie predsedníčky sociálneho výboru,“ nechala sa počuť. Práve Žitňanskej sa však zastala europoslankyňa Monika Beňová. „Je škoda, že končí na čele výboru NR SR, lebo bola vždy nadšenou bojovníčkou za otázky v sociálnej oblasti aj v európskom parlamente,“ zaspomínala si Beňová.

Beňovej by pre hriešnikov stačila aj pokutička. – Foto: tasr

„Áno, urobili blbú chybu, že posedávali kdesi po večierke, ale pre mňa osobne by stačilo, že prepáčte a nejaká pokutička k tomu. Všetci už máme tých zákazov a príkazov občas fakt plné zuby,“ nechala sa počuť europoslankyňa s tým, že by sme mali pre seba i iných nájsť pochopenie.

Naopak takýto zhovievavý prístup nemá známy lekár a primár z považskobystrickej nemocnice Milan Kulkovský. „Šeliga, Žitňanská a Droba porušili predpisy. V noci sedeli v klube, ktorý mal byť zatvorený. Hlúpe, no ak chcú byť naozaj tvárou novej politiky, nič iné ako odstúpenie z funkcií im ani nezostáva,“ uviedol.

Droba si kufre z bratislavskej župy nebalí. Nevidí na to dôvod. – Foto: tasr

„Kiežby sa príkladom Juraja a Jany riadili všetci politici,“ vzdychol si poslanec za OĽANO Andrej Stančík, ktorý ocenil, že sa Žitňanská a Šeliga vzdali funkcií. Jeho slová sa zrejme nedostali k tretiemu hriešnikovi, bratislavskému županovi Jurajovi Drobovi. Práve s ním mali rokovať Šeliga so Žitňanskou. Ich odstúpenie považuje Droba za prehnané a sám si kufre z úradu nebalí. „Nevidím dôvod na odstúpenie,“ povedal s tým, že keď vyfasuje pokutu, tak ju zaplatí. Ak nie, tak peniaze venuje na charitu a ide sa ďalej. Šeligu, Žitňanskú a Drobu prichytil minulý týždeň týždenník Plus 7 dní na nočnom rokovaní v podniku novinára Štefana Hríba.

Zdielať / poslať / tlačiť
Odoberať
Upozorniť na
guest
0 Komentáre
Vložená spätná väzba pre všetky komentáre
Zobraziť všetky komentáre

Čítajte viac…

Politika

Správy

Celebrity

Šport