eReport.sk
Branislav Zurian, foto: tasr

Reakcia šéfa NAKA na šokujúcu výpoveď funkcionára SIS: Nič som nevynášal!

AKTUALIZOVANÉ – A máme tu ďalšieho kajúcnika. Bývalý prvý námestník Slovenskej informačnej služby Boris Beňa si vo svojej výpovedi zobral tentokrát na paškál riaditeľa Národnej Kriminálnej agentúry Branislava Zuriana. V nej ho usvedčil z vynášania utajovaných informácií.

Borisovi Beňovi hrozí doživotný trest pre vydieranie. Zdá sa, že to sa mu veľmi nepáči a tak začal spolupracovať s políciou a zachraňovať situáciu. Po tom, čo vypovedal o Milanovi Lučanskom, bývalom šéfovi SIS Antonovi Šafárikovi, si na mušku zobral šéfa NAKA. Ako uvádza portál topky.sk, malo ísť do detaily, ktoré sa týkali vyšetrovania prípravy úkladnej vraždy jeho priameho podriadeného. Zurian obvinenia odmieta.

Nič však nie je zadarmo. Výmenou za informácie žiada úľavy v trestnom konaní a prepustenie z väzby na slobodu. Boris Beňa je obvinený v kauze Judáš.

Boris Beňa – Foto: tasr

Reakcia šéfa NAKA

Riaditeľ NAKA Branislav Zurian vylučuje, že by kajúcnikovi Borisovi Beňovi poskytol akékoľvek informácie o odpočúvaní bývalého šéfa Kriminálneho úradu finančnej správy Ľudovíta Makóa.

K výpovedi kajúcnika Borisa Beňu, bývalého vysokopostaveného funkcionára Slovenskej informačnej služby, sa chce Zurian podrobne vyjadriť pred vyšetrovateľom. Šéf NAKA deklaruje, že ako príslušník Policajného zboru vždy dodržiaval zákon a snažil sa zločin postihovať, nie mu pomáhať. „Svedčia o tom aj výsledky NAKA pod mojim vedením. Súčasťou mojej práce je komunikácia s inými partnerskými bezpečnostnými zložkami vrátane tajnej služby. Pravdou vo výpovedi B. B. je len to, že sme sa stretli, avšak za iných okolnosti,“ skonštatoval Zurian.


KOMENTÁRE ČLÁNKU :

Reakcia šéfa NAKA na šokujúcu výpoveď funkcionára SIS: Nič som nevynášal!

Čítajte viac…

Politika

Správy

Celebrity

Šport

Zaujímavosti