eReport.sk
Slovenský hokejista Rastislav Špirko, foto:tasr

Rastislav Špirko sa vracia na miesto, kde začínal s profesionálnym hokejom

Novou posilou prvoligového hokejového klubu HK VITAR Martin sa stal skúsený útočník Rastislav Špirko. Účastník Slovenskej hokejovej ligy (SHL) o tom informoval v utorok na sociálnej sieti.

Tridsaťšesťročný útočník má do konca decembra otvorenú zmluvu v HK Martin, následne sa rozhodne o jeho ďalšom pôsobení v klube. Špirko je odchovancom martinského hokeja, na Turci hral naposledy počas sezóny 2015/2016. V drese HK Martin by mal nastúpiť už v stredajšom zápase 5. kola SHL na ľade Spišskej Novej Vsi.

Špirko v minulosti hrával aj českú extraligu, kde v roku 2010 získal majstrovský titul s Pardubicami, bol členom kádra HC Lev Poprad, Jekaterinburgu, Spartaka Moskva či Amuru Chabarovsk. Do Martina sa vracia po angažmánoch v Nových Zámkoch, Zvolene a Trenčíne. „Rasťo sa od augusta pripravoval s našimi hráčmi. Viackrát sme absolvovali spoločné sedenia.

Možno mal namierené niekde do zahraničia, ale po intenzívnych debatách sme dospeli k záveru, že potrebuje získať hernú prax. Od marca nehral. Dohodli sme sa, že si vyskúša do konca roka Slovenskú hokejovú ligu. Následne si k tomu opäť sadneme a vypočujeme si jeho postoj. Sú len dve možnosti. Buď sa nám upíše do konca sezóny, alebo odíde niekam inam,“ uviedol pre hockeyslovakia.sk riaditeľ HK Martin Milan Murček.

Zdroj:tasr


KOMENTÁRE ČLÁNKU :

Rastislav Špirko sa vracia na miesto, kde začínal s profesionálnym hokejom

Hokej

Tipos liga

File does not exist, or is not accessible: /usr/share/netdata/web/read/read.phpFile does not exist, or is not accessible: /usr/share/netdata/web/read/read.php