eReport.sk
Sprava Peter Pellegrini a Richard Raši.
Sprava Peter Pellegrini a Richard Raši. Foro: tasr

Raši žiada mimoriadny zdravotnícky výbor: Problem vidí v Rázsochoch!

Poslanec NR SR a podpredseda strany Hlas Richard Raši dnes požiadal o zvolanie rokovania mimoriadneho výboru NR SR pre zdravotníctvo za účasti ministra zdravotníctva Vladimíra Lengvarského, a to vo veci konečného zaujatia stanoviska k realizácii koncovej Univerzitnej nemocnice Bratislava.

Raši žiada o mimoriadny zdravotnícky výbor

„Na rokovaní výboru budeme žiadať ministra, aby aj s ohľadom na plynúce míľniky v zmysle Plánu obnovy a odolnosti bezodkladne predložil finálne rozhodnutie k budúcnosti UNB, k výstavbe alebo nevýstavbe Rázsoch, budúcnosti ostatných bratislavských i regionálnych nemocníc, k využitiu peňazí na výstavbu nemocníc z Plánu obnovy a odolnosti aj s presným časovým harmonogramom, ako plánuje ministerstvo tieto peniaze využiť. Mám totiž vážnu obavu, že peniaze z plánu obnovy na výstavbu nemocníc nebudú využité a ich čerpanie je ohrozené,“ upozornil Raši.

Vláda dva roky nekonala

Hlas už 7. apríla upozornila, že výstavbu novej koncovej nemocnice na Rázsochách pre dvojročnú nečinnosť vlády nie je možné za 4 roky stihnúť. V pláne obnovy je na výstavbu nových nemocníc vyčlenená miliarda eur, ale posledné faktúry za ich výstavbu musia byť uhradené do 30.6.2026. A zatiaľ nie je vyhodnotená ani súťaž na projektovú prípravu, ktorá bola spustená ešte počas vlády Petra Pellegriniho.


KOMENTÁRE ČLÁNKU :

Raši žiada mimoriadny zdravotnícky výbor: Problem vidí v Rázsochoch!

Odoberať
Upozorniť na
1 Komentár
Najnovšie
Najstaršie Najviac hlasovaných
Vložená spätná väzba pre všetky komentáre
Zobraziť všetky komentáre

Čítajte viac…

Politika

Správy

Šport

Zaujímavosti