eReport.sk
Richard Raši. Foto: fb/riso.rasi

VIDEO Raši: O lesy sa majú starať odborníci, nie mimovládkari z Bratislavy

Lesy sú naše bohatstvo, ktoré prospieva prírode. Ak sa o ne starajú odborníci a využívajú ich správne a v zmysle medzinárodných štandardov. Ak však lesy a ich život začnú “riadiť” mimovládkari z Bratislavy, ktorí ich chcú nechať spráchnivieť bez znalosti dôsledkov a dopadov na zamestnanosť v regiónoch Slovenska, je to začiatok katastrofy. Píše to podpredseda strany HLAS – sociálna demokracia Richard Raši na sociálnej sieti.

Raši dodáva, že Hlas je za ochranu prírody a lesov. Ale je proti tomu aby sme prichádzali o rozumné využívanie lesa a prácu ľudí v regiónoch. V priloženom videu hovorí k téme podrobnejšie.

Richard Raši k téme lesov a ich vplyvu na život v regiónoch.

Zdroj: fb/riso.rasi

Raši: Zonácia – ďalší projekt aktivistov z Bratislavy

„Kroky, ktoré urobila vláda Igora Matoviča a Eduarda Hegera po roku 2020 negatívne ovplyvnili život v regiónoch. Napríklad aj reorganizáciou Štátnych lesov. Zanikli tak mnohé lesné závody, ktoré svoju prácu robili vynikajúco,“ hovorí Raši vo videu.

„Druhým problémom je zonácia. Zasa projekt, ktorý robili aktivisti v Bratislave. A ktorého výsledkom je, že ľudia, ktorí sa o lesy desaťročia vzorne starali, do nich pomaly nemôžu vojsť. Obce prichádzajú o peniaze a lesy zostávajú napospas škodcom a rozličným prírodným živlom. Myslím si, že prvý krok z hľadiska opatrení na život v regiónoch bude pozastaviť všetky nezmyselné opatrenia, ktoré namiesto toho, aby pomohli prírode, likvidujú život v našich regiónoch,“ uzatvára svoju výpoveď Richard Raši.

Zdroj: fb/riso.rasi


KOMENTÁRE ČLÁNKU :

VIDEO Raši: O lesy sa majú starať odborníci, nie mimovládkari z Bratislavy

Odoberať
Upozorniť na
2 Komentáre
Najnovšie
Najstaršie Najviac hlasovaných
Vložená spätná väzba pre všetky komentáre
Zobraziť všetky komentáre

Najnovšie

File does not exist, or is not accessible: /usr/share/netdata/web/read/read.phpFile does not exist, or is not accessible: /usr/share/netdata/web/read/read.php