eReport.sk
Minister MIRRI Richard Raši. Foto: tasr

Raši kritizuje Mikulca: Zavádza aj pri zmluve na postele a matrace


Minister vnútra Roman Mikulec zavádzal verejnosť v posledných dňoch viackrát. Prvýkrát, keď hovoril, že zmluvu na riadenie utečeneckej krízy mu odporučili dobrovoľnícke organizácie pôsobiace na hraniciach. Druhýkrát, keď tvrdil, že riadiť utečeneckú krízu a teda zazmluvniť na to eventovú agentúru, bolo treba zo dňa na deň, ale urobil to až tri týždne po začiatku vojny. Rovnako nehovorí pravdu aj pri zmluve s predraženými posteľami. Uviedol to podpredseda strany HLAS – SD a poslanec NR SR Richard Raši.

Raši: Mikulec zavádza aj pri zmluve na postele a matrace

Hoci mi minister odporúča preštudovať si zmluvu, nikde sa v nej nepíše o tom, že postele by mali byť samostatné, ako tvrdí on, ktoré sa dajú postaviť na seba. Príloha zmluvy jasne definuje, že má ísť o kovovú poschodovú posteľ s kovovým roštom, rozmery a nosnosť. Pán minister, a zajtra z Vás vylezie, že špecifikáciu si nastavoval priamo nejaký subdodávateľ napojený na OĽANO, rovnako ako v prípade zmluvy na riadenie utečeneckej krízy,“ vyhlásil Raši. Ak štát pre utečencov potrebuje poschodové postele, nech ich nakúpi, ale nie predražené možno o viac ako polovicu.

Minister vnútra Roman Mikulec (OĽaNO).

Podľa Rašiho Mikulec zavádza – Foto: tasr

Raši: Mikulec zavádza verejnosť

Ak v obchodom dome stojí matrac necelých 27 eur a má 10-ročnú záruku, asi nemôže byť menej kvalitný ako ten, ktorý má podľa zmluvy zverejnenej v centrálnom registri zmlúv záruku iba jeden rok,” upozorňuje Raši. Zároveň vyzýva ministra vnútra, aby “ešte dnes zverejnil všetku dokumentáciu k obstarávaniu postelí, zoznam oslovených firiem, ich odpovede a aj mená osôb, ktoré nastavovali špecifikáciu obstarávania a tiež na základe čoho. „Ak totiž potrebujeme postele a matrace pre utečencov, treba kúpiť to, čo majú obchodníci na sklade za čo najnižšiu cenu, nie čakať na dodaciu lehotu 15 pracovných dní od objednania, čo sú de facto tri týždne,“ upozorňuje Raši a dodáva, že do dnešného poludnia nebola zverejnená objednávka podľa tejto zmluvy, takže trojtýždňová lehota na dodanie postelí a matracov stále neplynie.

zdroj:tasr

KOMENTÁRE ČLÁNKU :

Raši kritizuje Mikulca: Zavádza aj pri zmluve na postele a matrace

Odoberať
Upozorniť na
1 Komentár
Najnovšie
Najstaršie Najviac hlasovaných
Vložená spätná väzba pre všetky komentáre
Zobraziť všetky komentáre

KOMENTOVALI STE:

Aktuálne