eReport.sk
Richard Raši, foto: tasr

Raši: Kašlú na zdravotníctvo. Vláda v tejto oblasti neurobila nič

Nezaradení poslanci Národnej rady SR združení v mimoparlamentnej strane Hlas-SD nepodporia programové vyhlásenie vlády, pretože zdravotníctvo nie je prioritou vládneho kabinetu a dokument nereflektuje na pandémiu nového koronavírusu a plán obnovy. Oznámil to nezaradený poslanec NR SR a podpredseda Hlasu-SD Richard Raši.

Poslanec upozornil, že počas prvého roka vláda nesplnila v oblasti zdravotníctva takmer nič. „Na jednej strane deklaruje spravodlivosť, solidaritu a rovnosť pri prístupe k zdravotnej starostlivosti pre každého občana, na druhej strane pri financovaní ignoruje dva milióny poistencov súkromných poisťovní a tri milióny ľudí, ktorí navštevujú neštátne nemocnice,” tvrdí. Hlas-SD trvá na rovnomernom a spravodlivom rozvoji zdravotnej starostlivosti pre všetkých občanov.

V PVV podľa neho tiež chýbajú konkrétne projekty prevencie, ktorú považuje v zdravotníctve asi za najdôležitejšiu. „Pretože pre systém je najlepšie, keď sa pacient dostane k lekárovi ešte skôr, ako sa rozvinie ochorenie do vážneho a komplikovaného štádia,“ skonštatoval.

Poukázal tiež, že hoci počas posledného polroka vláda minula na povinné plošné testovania približne pol miliardy eur, sľub dokončiť nemocnicu na bratislavských Rázsochách posúva o rok. „Ak vláda myslí svoje programové vyhlásenie vážne, musí sa podľa neho začať správať. Zatiaľ nám ukazuje, že ide iba o zdrap papiera,” vyhlásil Raši.

PVV predložil premiér Eduard Heger na mimoriadnu schôdzu parlamentu v piatok (30. 4.), keď v rozprave dominovali vyjadrenia viacerých členov kabinetu. Ministri pokračovali aj v pondelok (3. 5.) ráno. Následne sa počas pondelka do diskusie zapojili opoziční i koaliční poslanci. V utorok by mal predstúpiť so záverečným slovom premiér a následne majú poslanci hlasovať o vládnom programe a vyslovení dôvery Hegerovmu kabinetu.

Zdroj: tasr

Zdielať / poslať / tlačiť
Odoberať
Upozorniť na
guest
0 Komentáre
Vložená spätná väzba pre všetky komentáre
Zobraziť všetky komentáre

Čítajte viac…

Politika

Správy

Celebrity

Šport