eReport.sk
Richard Raši. Ilustračné foto: facebook

Raši: Ani úradnícka vláda nezachráni eurofondy! Upozorňovali sme, že ich čerpanie je na Slovensku jedno z najpomalších


Opatrenia, ktoré vláda prijala na základe ústnej informácie vicepremiérky Vašákovej, mala prijať hneď po svojom nástupe. A nečakať takmer dva mesiace. Navyše, vláda skutočný stav čerpania eurofondov nedala ani na papier. Takže čerpanie musí byť vo veľmi zlom stave. Hovorí to podpredseda strany HLAS – Sociálna demokracia Richard Raši.

Podľa tlačovej správy strany Raši dodáva, že navyše „vo vláde premiéra Ódora majú totiž eurofondy aj Plán obnovy na starosti ministri, ktorí pracovali aj pre predchádzajúce vlády Matoviča či Hegera. A museli vedieť, čo treba okamžite robiť“.

Mohlo by vás zaujímať:

  1. Von der Leyen sa pustila do Žilinku
  2. Vojnový biznis
  3. Líder koalície SPOLU Petr Fiala
  4. Padla posledná bašta nezávislého obsahu

Raši: Opakovane sme na to upozorňovali

„Opakovane sme na tlačových konferenciách upozorňovali, že tempo čerpania eurofondov či financií z Plánu obnovy je na Slovensku jedno z najpomalších v EÚ. A po vládach, kde mala na starosti eurofondy Veronika Remišová, nám zostala eurofondová apokalypsa,“ píše podpredseda Hlasu aj vo svojom statuse na sociálnej sieti.

„Ak nechceme, aby nám eurofondy prepadli, musíme čerpať viac ako 20 mil. eur denne. Čo je nereálne,“ dodáva Richard Raši.

Žiadne zásadné nové opatrenia

Ako Raši ďalej uvádza, napríklad, v operačnom programe Kvalita životného prostredia Ódorova vláda počas svojho pôsobenia vyčerpala len 22 mil. eur.

„Žiaľ, vláda na svojom rokovaní ani teraz neprijala žiadne zásadné nové opatrenia, aby sa nevyčerpané eurofondy nemuseli vracať do Bruselu. Vďaka amaterizmu ľudí, ktorí tu vládli posledného tri a pol roka, príde Slovensko o stovky miliónov eur. Ktoré sa mohli investovať do projektov a zvýšení kvality života v regiónoch,“ uzatvára Richard Raši.

Zdroj: hlas-sd, fb/riso.rasi

KOMENTÁRE ČLÁNKU :

Raši: Ani úradnícka vláda nezachráni eurofondy! Upozorňovali sme, že ich čerpanie je na Slovensku jedno z najpomalších

Odoberať
Upozorniť na
1 Komentár
Najnovšie
Najstaršie Najviac hlasovaných
Vložená spätná väzba pre všetky komentáre
Zobraziť všetky komentáre