eReport.sk
Michael Kmeť alias Separ, foto: profimedia

Raper Separ porazil rakovinu: O svojom veľkom boji nedávno prehovoril!

Obľúbený raper Michael Kmeť, známy ako Separ (34), má za sebou náročný rok. Rozišiel sa s manželkou a prekonal rakovinu. O boji so zákernou chorobou aj nedávno prehovoril.

Má za sebou ťažký rok. Raper Separ, vlastným menom Michael Kmeť, prežil zákernú chorobu, ale aj rozchod s manželkou Tinou. O boji s vážnou chorobou nedávno porozprával aj v regionálnej TV Bratislava. Boj s rakovinou prežil vďaka dobrému nastaveniu mysle.

Už nevydrží žúrovať!

K muzikantom, hudobníkom, ale aj k raperom patria po koncertoch aj divoké žúry. Raper Separ už nevládze toľko ako pred rokmi. „Menej vydržím,“ priznal v rozhovore pre TVBA. „Aby to nevyzeralo tak, že sa ožieram. Cez týždeň chodím päťkrát do týždňa na tréningy. Schudol som 30 kilogramov. Ja som už predtým zmenil spôsob fungovania. My sme sa s kapelou vedeli naozaj často rozbiť a už to nikam neviedlo,“ povedal Separ.

Dnes si už na seba dáva väčší pozor. Je to aj preto, že pred časom prekonal zákernú rakovinu. „Teraz sa už rozbíjame sporadickejšie. Cez týždeň sa snažím vynahradiť si to, čo som zameškal cez víkend. Takže strava, spánok a tréningy. Je to už určite inak ako to bývalo kedysi. Snažíme sa piť menej,“ dodáva obľúbený raper, ktorý má na Slovensku množstvo fanúšikov.

Naordinoval si liečbu

Keď prišla správa o tom, že je chorý, nebolo mu všetko jedno. Rozhodol sa však nevzdať. „Sú ľudia, ktorí odmietnu tú liečbu a ten dôvod tam je. Ja si myslím, že netreba týchto ľudí odsudzovať, pretože tá liečba je naozaj náročná fyzicky aj psychicky. Ja som sa v takomto stave nenachádzal nikdy v živote a to som už zažil hocičo,“ tvrdil v rozhovore Separ, ktorý na chemoterapiu poctivo chodil.

Podľa neho je podstatné nastaviť správne myseľ a zostať pozitívnym po duševnej stránke. „Čo sa týka tej hlavy, je veľmi dôležitá preto, že ty vieš svoje telo presvedčiť, že to zvládneš. Keď sa o tom presvedčíš ty sám, tak aj telo dostáva signály z mozgu. Ako si to nastavíš hore, tak bude zvyšok tvojho tela fungovať. Samozrejme treba tej hlave pomôcť,“ myslí si hudobník.

V jeho zmene životného štýlu a nastavenia mu vo veľkom pomohla práve strava. „Myslím si, že u väčšiny ľudí je potrebné zmeniť predovšetkým stravu. Keď zaťažíš organizmus rezňami, cigaretami, tortami a redbullmi, tak tej rakovine len strašne pomáhaš. Ideálne je, keď prejdeš na tú surovejšiu stravu a úplne vynecháš cukor. Skúsil som naozaj všetko,“ vysvetľoval v rozhovore.

Rakovinu porazil v priebehu niekoľkých mesiacoch. Bol na striedačku doma, ale aj niekoľko týždňov v nemocnici. „Moja mamka a najlepší kamoš počas môjho pobytu v nemocnici študovali zdravé stravovanie. Nádory boli veľké, ja som už mal slepačie vajíčka. Jeden nádor mi vyoperovali, dva mi zostali. Nejakým bojom sme ich dokázali poraziť a našťastie sa mi to podarilo.“

Zdielať / poslať / tlačiť
Odoberať
Upozorniť na
guest
0 Komentáre
Vložená spätná väzba pre všetky komentáre
Zobraziť všetky komentáre

Čítajte viac…

Politika

Správy

Celebrity

Šport