eReport.sk
Majself, foto: Instagram

Raper Majself šokuje: Na naše pomery sa nemám zle

Raper Majself (33, vlastným menom Michael Švehla, tiež na vlastnej koži pocítil následky korony. Napriek tomu sa nevzdáva a ďalej pracuje. V rozhovore hovorí o luxuse, zmene životného štýlu a o plastických operáciách svojej manželky Júlie.

Majself, aktuálna koronakríza skomplikovala život hudobníkov. Ako aktuálne funguješ? V akom režime pracuješ?

Snažím sa pracovať naplno, v rámci možností s,ozrejme. Dokončujem svoj nový album Pulz a popri všetkých obmedzeniach robím spolupráce a nové videoklipy. Aspoň takto ostávam v kontakte s fanúšikmi. Koncerty mi chýbajú hlavne kvôli ľuďom, ten stage a všetko, čo k tomu patrí, od cestovania po hotely, je taký môj stereotyp, ktorý ale nikdy nie je rovnaký.

Ako veľmi ti finančne ublížila koronakríza?

Tá situácia sa neustále mení a človek musí byť flexibilný. Vo všetkom. Aj vo financiách. Zrušilo mi asi 100 koncertov, čo zamrzí aj kvôli zbytočnej práci okolo nich. Ale nefixujem sa na to, čo nemôžem ovplyvniť, hľadám cestu, ako byť stále aktívny. Treba myslieť pozitívne a byť vďačný za všetko čo je, nepotrvá to navždy.

Pred rokmi ste s manželkou výrazne zmenili imidž, schudli ste, vypracovali si postavy. Prečo ste túžili po zmene?

Nebolo to o túžbe, skôr o prirodzenom vývoji. Svoju rolu zohralo aj zdravie, ktoré si od nás vynútilo pozornosť. Začali sme sa viac zaujímať o to, čo konzumujeme, a postupne menili jedálniček ale aj prístup k mnohým iným veciam. Veľa ľudí si možno neuvedomuje, že aj práca profesionálneho umelca je náročná. Veľa stresu, atypický režim a neustále cestovanie zanechá svoje stopy. Pokiaľ chce človek fungovať, musí sa o seba starať.

Svoju manželku Júliu nadovšetko miluješ. Čo pre teba znamená?

Znamená pre mňa všetko. Je pre mňa alfou a omegou… Na túto otázku som odpovedal celým albumom Romeo a Julia, takže, ak to niekoho zaujíma, najlepšiu odpoveď nájde práve tam.

Veľakrát obhajujete svoju lásku pre ľuďmi. Máte pocit, že máte veľa neprajníkov a hejterov?

Nie. Nemyslím si, že máme veľa hejterov, skôr si myslím, že si ľudia ulietavajú na komentároch a internete. V realite si nepamätám, že by sme mali nejaký problém, skôr naopak. Ten hejt na internete netreba brať až tak vážne. Na druhej stranesú momenty, kedy ho treba vedieť uzemniť.

Tvoja manželka je často terčom kritiky kvôli estetickým úpravám. Predpokladám však, že pre teba je to najkrajšia žena na svete…

Neviem, čo k tomu povedať, pohľad iných ľudí ma absolútne nezaujíma. Viac-menej nechápem ani iných ľudí, ktorí majú obsesiu v riešení niekoho výzoru, o ktorom ešte k tomu nič nevedia. Zdá sa mi to ako strata času a nepodstatná vec a bulvár má aspoň o čom písať. To, že si ľudia neuvedomujú, koľko z toho sú blud,y sa proste časom naučíš neriešiť.

Raperi sú známi svojím luxusným životným štýlom. Čo pre teba znamená luxus?

Žiť slobodný život, mať možnosť plniť si sny, ktoré nemusia byť len materiálne, cestovať a hlavne byť šťastný. Z toho materiálneho hľadiska, si nemyslím, že by som žil nejaký extrémne luxusný život, aj keď sa na slovenské pomery nemám zle. Som zato samozrejme vďačný.

Na čo zvykneš mínať najviac peňazí?

Mimo hudby na cestovanie a reštaurácie. Milujem prímorskú kuchyňu a priznám sa, že miesta kam chodím si vyberám aj podľa toho, aká je v lokalite gastronómia. Rád navštevujem aj hocijaké atrakcie, alebo vyhľadávam zážitky, ktoré nezažijem každý deň.

Čo považuješ za svoj najväčší luxus?

Že som sám sebe pánom. Luxus znamená pre každého niečo iné, pre mňa je to aj o tom, že môžem robiť hudbu a žiť ňou naplno. Tým pádom nikdy nevstávam do práce, lebo musím, ale chcem. To je veľký rozdiel. Neviem si predstaviť, že by som v živote venoval roky do prázdna.

Nakoľko je pre teba, popri hudbe, podstatný práve imidž?

Imidž je dôležitý pre každého umelca, či chce alebo nechce. Ja sa ho nesnažím nejako na silu vytvárať, ale nechávam, aby sa ten obraz vytváral prirodzene, popri všetkom, čo robím.

Zdielať / poslať / tlačiť
Odoberať
Upozorniť na
guest
1 Komentár
Najnovšie
Najstaršie Najviac hlasovaných
Vložená spätná väzba pre všetky komentáre
Zobraziť všetky komentáre

Čítajte viac…

Politika

Správy

Celebrity

Šport