eReport.sk
Kráľ Felipe VI a kráľovna Letizia, foto: profimedia

Raper má ísť do väzenia za to, že urazil španielsku korunu!

Španielsky raper, ktorý vystupuje pod umeleckým menom Pablo Hásel, má ísť za mreže na deväť mesiacov a jeden deň kvôli pesničke.

Nastúpiť na výkon trestu má kvôli spornému zákonu, ktorý trestá každú urážku koruny. Spevák Hásel (33), občianskym menom Pablo Rivadullo Duró, na Twitteri aj v pesničke obvinil bývalého kráľa Juana Carlosa I. a aktuálneho monarchu Felipeho VI. (52) z niekoľkých zločinov. Aj vraždy či korupcie. Súd pôvodne spevákovi odklepol dva roky, nakoniec mu ho znížili na najnižšiu možnú úroveň – deväť mesiacov a deň.

Podporoval terorizmus

Spevák sa na sieťach vyjadroval pozitívne aj o príslušníkoch katalánskej povstaleckej organizácie GRAPO. Členovia tejto skupiny sú vo väzení za útoky a prepady bánk. Podľa žalobcov sa dopustili aj podporovania terorizmu. Žalobcovia operovali s tým, že umelcove hlášky predstavujú skutočné riziko. Jeho účet sledovalo 50 000 ľudí, po tomto sa ich počet zdvojnásobil.

Tvrdá kritika

Španielsko bolo v minulosti za zákon urážky kráľa kritizované. Organizácie poukazovali na to, že zákon postihujúci ľudí za urážku koruny môže byť zneužívaný na obmedzenie slobody. Príklad z roku 2007 je známy dodnes. Súd vtedy nariadil zabavenie republikánskeho satirického magazínu El Jueves, ktorý zverejnil na titulnej stránke kresbu súlože vtedajšieho princa Felipeho s Letiziou.


KOMENTÁRE ČLÁNKU :

Raper má ísť do väzenia za to, že urazil španielsku korunu!

Čítajte viac…

Politika

Správy

Celebrity

Šport

Zaujímavosti