eReport.sk
Ilustračné foto: shutterstock

Rakúsko prijalo nové opatrenia proti covidu, režim sa sprísňuje pre neočkovaných

Rakúska vláda prijala v stredu niekoľkostupňový plán opatrení proti šíreniu koronavírusu, ktorý sa odvíja od vyťaženia nemocníc. Okrem iného zavádza prísnejšie pravidlá pre nezaočkované osoby. Informovala o tom agentúra APA.

V prvej fáze – od 15. septembra -, resp. pri desaťpercentnej obsadenosti jednotiek intenzívnej starostlivosti (200 lôžok), budú musieť nezaočkovaní nosiť napríklad pri nakupovaní či vo verejnej doprave respirátory FFP2, bežné rúška už stačiť nebudú. Minister zdravotníctva Wolfgang Mückstein však respirátory odporúča i pre očkovaných. Platnosť antigénových testov sa navyše skráti z terajších 48 hodín na 24 hodín. Výnimku budú mať žiaci, ktorí sú testovaní tri razy za týždeň.

Vláda chce tiež sprísniť kontrolu platných opatrení. Tzv. pravidlo 3G, čiže potvrdenie o očkovaní, negatívnom teste či prekonaní ochorenia COVID-19, sa bude uplatňovať už pri podujatiach s účasťou od 25 osôb (dosiaľ to bolo od 100 osôb).  V prípade, že obsadenosť lôžok na jednotkách intenzívnej starostlivosti dosiahne 15 percent (300 lôžok), budú mať o sedem dní na to prístup do podnikov, ako sú diskotéky či nočné kluby, len očkovaní alebo ľudia, ktorí prekonali covid (pravidlo 2G).

Mohlo by vás zaujímať:

  1. slovensko, koronavirus, covid
  2. Riaditeľ Inštitútu zdravotných analýz Matej Mišík.

Zdroj: tasr

Zdielať / poslať / tlačiť

KOMENTÁRE ČLÁNKU :

Rakúsko prijalo nové opatrenia proti covidu, režim sa sprísňuje pre neočkovaných

Odoberať
Upozorniť na
guest
0 Komentáre
Vložená spätná väzba pre všetky komentáre
Zobraziť všetky komentáre

Čítajte viac…

Politika

Správy

Celebrity

Šport