eReport.sk
Ľudia vo Viedni často protestujú proti sprísneniu pandemických opatrení Foto: tasr

Rakúsko: Lockdown pre očkovaných sa skončí 12. decembra

V Rakúsku sa 12. decembra skončí lockdown pre ľudí zaočkovaných proti novému koronavírusu. Naďalej ale bude platiť pre tých, ktorí proticovidovú vakcínu dosiaľ nedostali. Povedal to v utorok nový rakúsky kancelár Karl Nehammer na svojej prvej tlačovej konferencii vo funkcii šéfa vlády, informuje na svojej webstránke verejnoprávna stanica ORF.
      
„Otváranie (krajiny) sa zrealizuje,“ povedal Nehammer s tým, že otázkou zostáva len to, za akých konkrétnych podmienok sa to bude diať, a aké preventívne opatrenia sa prijmú.

Hotely a oblasť gastronómie sa v rakúskej metropole Viedeň otvoria až 20. decembra. Už od 13. decembra budú sprístupnené kultúrne zariadenia, služby a svoje prevádzky otvoria i obchody. Oznámil to v utorok na tlačovej konferencii starosta Viedne Michael Ludwig po poradách s odborníkmi, informuje agentúra APA. „Viedeň sa za prísnych podmienok znova otvára pre očkovaných: po trojtýždňovom lockdowne sa od budúceho pondelka otvoria obchody, služby týkajúce sa starostlivosti o telo a kultúra…,“ uviedol na Twitteri Ludwig s tým, že „o týždeň neskôr bude nasledovať gastronómia“. Uvoľnenia však nastanú len pre očkovaných a tých, čo ochorenie COVID-19 prekonali za posledných 180 dní.
      
S účinnosťou od 13. decembra sa tiež ruší zákaz vychádzania pre očkovaných a ľudí po prekonaní covidu. Nočné podniky zostanú naďalej zatvorené. Z diskusií s expertmi podľa viedenského starostu vyplynulo, že naďalej je potrebné obmedzovať kontakty.
      
Už v utorok predpoludním oznámil nový rakúsky kancelár Karl Nehammer, že 12. decembra sa v krajine skončí plošný lockdown pre ľudí zaočkovaných proti novému koronavírusu. Naďalej bude platiť pre tých, ktorí proticovidovú vakcínu dosiaľ nedostali.

Zdroj: tasr


KOMENTÁRE ČLÁNKU :

Rakúsko: Lockdown pre očkovaných sa skončí 12. decembra

Najnovšie

File does not exist, or is not accessible: /usr/share/netdata/web/read/read.phpFile does not exist, or is not accessible: /usr/share/netdata/web/read/read.php