tuzla evden eve nakliyat
eReport.sk
Policajt kráča okolo sanitiek po streľbe neďaleko synagógy vo Viedni v pondelok 2. novembra 2020. Foto: tasr

Rakúsko dostalo od SIS informáciu o podozrivom, potvrdil Nehammer

Rakúsky minister vnútra Karl Nehammer v stredu na tlačovej konferencii pripustil, že Spolkový úrad na ochranu ústavy a boj proti terorizmu (BVT) bol slovenskou tajnou službou informovaný o neúspešnom pokuse 20-ročného útočníka z Viedne nakúpiť muníciu na Slovensku. „V ďalších krokoch sa však v komunikácii zjavne niečo pokazilo,“ cituje Nehammera agentúra APA.

Minister chce preto zriadiť nezávislú vyšetrovaciu komisiu. Tá má prešetriť aj vlaňajšie predčasné prepustenie útočníka, ktorému súd v apríli 2019 za pokus vycestovať do Sýrie, kde sa chcel pripojiť k extrémistickej organizácii Islamský štát, vymeral trest odňatia slobody v trvaní 22 mesiacov.

Vyšetrovatelia vyhodnotili viac ako 20-tisíc videí

Šéf rakúskeho rezortu vnútra tiež na stredajšej tlačovej konferencii obvinil svojho predchodcu Herberta Kickla z krajne pravicovej Slobodnej strany Rakúska (FPÖ), že BVT pod jeho vedením utrpela „trvalé škody“, ba dokonca bola „zničená“ Nehammer ďalej uviedol, že vyšetrovatelia po vyhodnotení viac ako 20.000 videí zaslaných polícii dospeli k záveru, že teroristický útok vykonal jediný páchateľ, a to spomínaný 20-ročný Kujtim Fejzulai, ktorý mal rakúske aj severomacedónske občianstvo.

Slovenská polícia nechce ohroziť vyšetrovanie v Rakúsku

Slovenská polícia v stredu ráno potvrdila, že páchateľ útoku vo Viedni sa ešte počas leta neúspešne pokúšal na Slovensku nakúpiť muníciu. Túto informáciu hneď poslala aj svojim rakúskym kolegom, informovala hovorkyňa Prezídia Policajného zboru Denisa Bárdyová. Zároveň dodala, že pre možné ohrozenie vyšetrovania v Rakúsku nateraz nemôže poskytnúť bližšie informácie.

Zdroj: tasr, foto: tasr/ap


KOMENTÁRE ČLÁNKU :

Rakúsko dostalo od SIS informáciu o podozrivom, potvrdil Nehammer

Čítajte viac…

Šport

Politika

Správy

Celebrity

Šport

Zaujímavosti

cialis
findik haber oku