eReport.sk
Ilustračné foto: tasr

Rakúski vojenskí lekári zachránili život mladému mužovi


Rakúski vojenskí lekári boli naozaj v pravý čas na pravom mieste. Nielen, že na Slovensku celý víkend pomáhali s celoplošným testovaním obyvateľov, ale počas služby v odberových tímoch podali pomocnú ruku aj inak. Rakúski špecialisti totiž pohotovo zareagovali aj v prípade 26-ročného muža, ktorý na odberovom mieste na dostihovej dráhe v bratislavskej Petržalke stratil vedomie a pri páde si udrel hlavu.

„Podľa mojich informácií zareagovali rakúski vojaci naozaj okamžite – pribehli k mužovi, poskytli mu prvú pomoc, priviedli ho k vedomiu a privolali záchranné zložky. Dokázali, že uniformovaná služba je naozaj poslaním pomáhať všade, kde je to potrebné,“ ocenil minister obrany SR Jaroslav Naď s tým, že vojakom sa poďakuje aj osobne.

Zranenému mužovi pomohli poddôstojníci Wolfgang Zwetti, Michaela Götz a Stipo Topalovic na čele so svojím veliteľom, plukovníkom Klausom Streitom. Všetci sú súčasťou 33-člennej jednotky rakúskych vojenských medikov, ktorí prišli na Slovensko posilniť integrované tímy zostavené na celoštátne testovanie obyvateľov SR na prítomnosť ochorenia COVID-19.

Zdroj: tasr, foto: tasr

KOMENTÁRE ČLÁNKU :

Rakúski vojenskí lekári zachránili život mladému mužovi

KOMENTOVALI STE: