eReport.sk
Rakúska polícia vo Viedni je v pohotovosti. Hrozia vraj útoky na kostoly.
Rakúska polícia vo Viedni je v pohotovosti. Hrozia vraj útoky na kostoly. Ilustračné foto: tasr

Rakúska polícia je v pohotovosti! Vo Viedni hrozia teroristické útoky na kostoly

Rakúska polícia je v pohotovosti. Vo Viedni hrozia útoky na náboženské objekty. Polícia v hlavnom meste v stredu varovala pred bližšie nešpecifikovanou hrozbou teroristických útokov na náboženské objekty. Informuje o tom TASR na základe správy agentúry APA.

„Momentálne sa v meste nachádzajú posilnené policajné jednotky so špeciálnym vybavením,“ uviedla viedenská polícia na sociálnej sieti Twitter.

Mohlo by vás zaujímať:

  1. Rakúsko hranica kontroly
  2. Rakúska polícia vo Viedni je v pohotovosti. Hrozia vraj útoky na kostoly.
  3. Ozbrojení policajti hliadkujú po pondelkovej streľbe v centre Viedne v utorok 3. novembra 2020.

Zvýšená ochrana

Dôvodom týchto opatrení je podľa polície „bližšie nekonkretizované nebezpečenstvo útokov“ na viedenské kostoly. Krátko na to polícia spresnila, že vo Viedni aktuálne existuje hrozba islamisticky motivovaného útoku.

„Z tohto dôvodu sú na verejnosti uniformované sily polície. Pozostávajú z okresných jednotiek, ako aj z jednotiek WEGA a EKO Cobra,“ dodala polícia na Twitteri. Čas zvýšenej ochrany objektov zatiaľ nevedia odhadnúť.

Džihádistická skupina

Podľa webu krone.at by sa táto hrozba mohla týkať konkrétne najmä kostolov koptskej cirkvi. Údajne za hrozbou stojí bližšie nešpecifikovaná sýrska džihádistická skupina.

V prípade, ak by obyvateľom na konkrétnom mieste rakúskej metropoly hrozilo nebezpečenstvo, vydá ústredie krajinskej polície varovanie prostredníctvom všetkých možných kanálov.

Polícia zároveň vyzvala verejnosť, aby sa zdržala šírenia neoverených informácií a nevyhotovovala ani nešírila fotografie či videozáznamy zo súčasného policajného nasadenia.

Zdroj: tasr


KOMENTÁRE ČLÁNKU :

Rakúska polícia je v pohotovosti! Vo Viedni hrozia teroristické útoky na kostoly

Odoberať
Upozorniť na
1 Komentár
Najnovšie
Najstaršie Najviac hlasovaných
Vložená spätná väzba pre všetky komentáre
Zobraziť všetky komentáre

Čítajte viac…

Politika

Správy

Celebrity

Šport

Zaujímavosti