eReport.sk

Raketový úder zasiahol obytné domy v azerbajdžanskom meste

Raketový úder v skorých ranných hodinách sobotu zrovnal so zemou niekoľko domov v obytnej štvrti v druhom najväčšom azerbajdžanskom meste Gandža, uviedla agentúra AFP.

Jeden z obyvateľov zasiahnutého územia pre agentúru povedal, že videl sedem obetí vytiahnutých z trosiek.

Útok, ktorý prišiel iba niekoľko hodín po tom, ako sa metropola Náhorného Karabachu Stepanaker stala terčom ostreľovania, znamenal novú eskaláciu ozbrojeného konfliktu medzi etnickými Arménmi a Azerbajdžanmi o sporné územie Náhodného Karabachu.

Reportéri AFP videli ako sa štvorcový obytný blok v meste Gandža zmenil na kopu trosiek. Desiatky záchranárov hľadali holými rukami v tme preživších. Záchranári vyzvali na ticho, aby mohli detekovať zvuky preživších. Z trosiek vyťahovali pasy, neotvorené balíčky so zásielkami, či kusy oblečenia.

Obyvateľ jedného z domov pre AFP povedal, že v jeho dome bývalo viac ako 20 ľudí. Iný uviedol, že videl malé dieťa, dve ženy a štyroch mužov vytiahnutých z trosiek, no ich stav nebol bezprostredne jasný.

Zdroj: tasr, foto: tasr/ap


KOMENTÁRE ČLÁNKU :

Raketový úder zasiahol obytné domy v azerbajdžanskom meste

Najnovšie

File does not exist, or is not accessible: /usr/share/netdata/web/read/read.phpFile does not exist, or is not accessible: /usr/share/netdata/web/read/read.php