eReport.sk
Radničné hry
Radničné hry, Zaži v Trnave

Radničné hry 2024


Ani tento rok nebude chýbať obľúbené letné divadelné podujatie Radničné hry. Nádvorím radnice sa bude ozývať smiech aj hudba vďaka inscenáciám v podaní renomovaných hercov, režisérov a divadelníkov. 

Divadlo, hudba aj tanec

Divadelný festival Radničné hry býva každoročne pod holým nebom, v priestoroch nádvoria trnavskej radnice. Návštevníkom prináša neopakovateľný zážitok. „Človek sa nechá unášať príbehom, ktorý za neho žijú herci, na chvíľku nepremýšľa, čo treba spraviť na druhý deň, iba sa usmieva, prípadne sa pozrie do zrkadla, ktoré nám nastavujú postavy z hry. Môžeme sa stať lepšími ľuďmi aj po ľahkom letnom predstavení, či tanečnom divadle, koncerte? Verím, že áno, umenie nás kultivuje, povznáša ducha,“ hovorí Peter Cagala, riaditeľ Mestského kultúrneho strediska – Zaži v Trnave. Okrem divadelných inscenácií prinesie tento festival na nádvorie radnice aj hudobný koncert, predstavenie pre deti a pútavé tanečné divadlo. Lístky na všetky predstavenia zakúpite v TIC – Mestská veža alebo v sieti Ticketportal. S kúpou lístkov však príliš dlho neváhajte, predstavenia bývajú vypredané. 

Radošinci aj hra od Lasicu a Satinského

V stredu 19.06.2024 sa predstaví činoherná inscenácia z Brna. Komédia Postradatelní vás presvedčí, že nikdy nie je neskoro uvedomiť si, že už je neskoro. Vo štvrtok 20.06.2024 vystúpi na koncerte Duo Iva Bittová & Antonín Fajt. V piatok 21.06.2024 je program určený pre detských divákov. Inscenácia Cesta za dúhou Divadla Hoki Poki je o hľadaní zázračnej prírody, plná nečakaných stretnutí. Vstup na toto predstavenie je voľný. V sobotu 22.06.2024 sa festival výnimočne presunie do Mestského amfiteátra, v ktorom sa predstaví Radošinské naivné divadlo a SĽUK. Hra Stanislava Štepku Ako som vstúpil do seba, bola uvedená po prvý raz v roku 1981 v Trnave.

V pondelok 24.06.2024 bude patriť sviežej a absurdnej komédií z prostredia kokpitu – Let číslo 124. V utorok 25.06.2024 predstavenie 4seassons v podaní CreDance company ponúkne poetickú hudobno-tanečnú koláž mikropríbehov, v ktorých sa zveličovaním zrkadlia rôzne radosti a starosti v rôznych obdobiach ľudského života. Vo štvrtok 27.06.2024 majú diváci možnosť vidieť hru od legendárnych tvorcov Lasicu a Satinského Náš priateľ René. Tú zahrajú Juraj Kemka a Lukáš Latinák. „Tento rok sa nám podarilo opäť vystavať pestrý program a preto si nenechajte ujsť tento zážitok a spravte si s nami pekný letný večer. Radničné hry sú tu iba raz do roka,“ pozýva Peter Cagala.

KOMENTÁRE ČLÁNKU :

Radničné hry 2024

Odoberať
Upozorniť na
0 Komentáre
Vložená spätná väzba pre všetky komentáre
Zobraziť všetky komentáre

Aktuálne