eReport.sk
Iveta Radičová upozorňuje, že by sme mali brať do úvahy aj odporúčanie Európskej komisie ohľadom používania Ag testov. Foto: tasr

Radičová naložila Matovičovi: Toto by si mal opakovať každý deň

Pozná ho. Iveta Radičová, ktorá v minulosti pôsobila aj ako premiérka, mala medzi koaličnými partnermi aj OĽANO na čele s Igorom Matovičom. Bývalá vrcholová politička sa síce vrátila k sociológii, ale pre súčasného predsedu vlády má v rukáve hneď niekoľko rád, ako komunikovať s verejnosťou.

Podľa Radičovej súčasná vláda nevyužila utorkové protesty, aby aspoň čiastočne vyvážila svojich oponentov. „Vláda nevyužila príležitosť jednoznačne sa prihlásiť k západným hodnotám oficiálnou aktivitou aj vo virtuálnom svete,“ povedala v rozhlasovej diskusnej relácii RTVS Z prvej ruky.

To však začala ešte veľmi mierne. Neskôr jej rady začali mať grády. „Hneď ako je občan svedkom známeho – včera som tvrdil toto, dnes to mením a pozajtra sa vraciam k predvčerajšku, tak to práve dôveru nevyvoláva,“ zamyslela sa Radičová, ktorá vyčíta súčasnej vláde aj verejné pretriasanie koaličných sporov. „Spory vnútri koalície sú signálom, ktorý nevzbudzuje práve dôveru, že vláda vie jednoznačne ako má postupovať. V tomto kontexte by som pripomenula slová samého pána premiéra zo 17. novembra 2018. OĽANO vtedy organizovalo vlastný míting k tomuto výročiu a bolo tam povedané: „Čo nám však dnes chýba, je politika zdravého rozumu bez malicherností a vzájomných hádok.“ Myslím, že by sa k tomuto svojmu presvedčeniu mal pán premiér každý deň na chvíľočku vrátiť,“ naložila expremiérka Matovičovi, ktorému tiež vyčíta neustále obviňovanie iných za neúspechy a súčasnú situáciu. „Používať superlatíva typu enormný úspech napríklad v prípade plošného testovania, nie je vhodná komunikácia, pretože súbežne v tom čase bežali ďalšie tri opatrenia,“ upozornila expremiérka.

Zdielať / poslať / tlačiť

KOMENTÁRE ČLÁNKU :

Radičová naložila Matovičovi: Toto by si mal opakovať každý deň

Odoberať
Upozorniť na
guest
1 Komentár
Najnovšie
Najstaršie Najviac hlasovaných
Vložená spätná väzba pre všetky komentáre
Zobraziť všetky komentáre

Čítajte viac…

Politika

Správy

Celebrity

Šport