eReport.sk
Iveta Radičová, foto: tasr

Radičová má vnútornú dilemu kvôli Mikulcovi. Blaha: Vie, že je gauner, sama ho potrestala!

Minister vnútra Roman Mikulec (OĽANO) v ostatných dňoch vo svojich vyjadreniach nešetril ani bývalú premiérku Ivetu Radičovú. Tá však, zdá sa, nemá nateraz v úmysle sa voči kritike šéfa rezortu vnútra ohradiť, napríklad už len preto, aby si obhájila vlastné meno. Podpredseda Smeru Ľuboš Blaha Radičovej zdržanlivosť vníma však mimoriadne negatívne.

Radičová sa v Denníku N vyjadrila ostatným politickým udalostiam týždňa. “Policajná inšpekcia vyšetruje policajtov a odoberá im živé spisy. No a teraz bude, celkom pochopiteľne, prešetrovaný postup inšpekcie. Kedy a ako sa toto všetko skončí?,” pýta sa Radičová vo svojom komentári.  “Zemetrasenie v bezpečnostných zložkách po obvinení najvyšších predstaviteľov muselo prísť. Niečo mohli zadávať rozkazom, iné mohlo byť realizované len v súčinnosti s podriadenými. Očista v spoločnosti nie je možná bez očisty polície dovnútra. Opozícia reaguje nervózne, má prečo, a intenzívne sa snaží použiť neprehľadnú situáciu na spochybnenie vyšetrovacích postupov a stíhaní. A na odvolanie ministra vnútra,” pokračuje Radičová, ktorá pripomína, že ide o ministra Mikulca.

Radičová: Nebudem prihrávať na smeč opozícii

“Ministra, voči ktorému som vo funkcii riaditeľa vojenského spravodajstva ako poverená ministerka obrany za nesplnenie úlohy vydala striktne podľa zákona disciplinárny rozkaz, ktorý minister Smeru následne zrušil. Podľa Smeru teda Mikulec konal správne. Dodávam, že vtedajší minister vnútra a súčasný špeciálny prokurátor s právnym názorom Mikulca nesúhlasil a vyjadril sa, že materiál mal odovzdať. No… A ešte moja vnútorná dilema, či mám reagovať na tvrdenia ministra Mikulca, že nesúhlasil s rozhodnutím odovzdať materiál (nie správou) o tunelovaní vojenskej tajnej služby ministrovi vnútra, že by to bolo nezákonné atď. Stále sa hrá o charakter štátu. K téme sa zrejme vrátim, ale nateraz nebudem vstupovať do sporu s ministrom Mikulcom a nebudem prihrávať na smeč opozícii,” dodáva Radičová v komentári v Denníku N.

Blaha: Na námestí by už stál pavián Stanke

Blahu jej slová zjavne vyrušili a neodpustil si viacero štipľavých poznámok. “Radičová vie, že Mikulec je gauner, sama ho potrestala za to, že skartoval správu o korupcii. Ale ona bude ticho, aby nenahrala na smeč Smeru,” píše na sociálnej sieti.

V obsiahlom statuse pripomína, že zdržanlivosť Radičovej poukazuje na to, že slovné spojenie “padni komu padni” zrejme neplatí. “Toto je tá ich spravodlivosť, toto je to ich – padni komu padni. Ak môžeš vyliať kýbeľ špiny na Smer, tak sú o tom palcové titulky. Ale ak zlyhal Matovičov človek, tak pssst, ešte by to využil Fico! Médiá to isté. Robert Fico len za ostatné tri dni došiel s takými bombami o Mikulcovi, že keby bol Mikulec politik Smeru, tak už je z neho vrah, zločinec a zlodej a žiadajú preňho trest smrti. . Na námestí by už stál pavián Stanke a vrieskal by, že chce slušné Slovensko a nie ministra vnútra, ktorý si osobné veci vybavoval v spolupráci s mafiánmi Takáčovcami. Lebo mu vadilo, že sa na neho vyškiera v obchodnom dome nejaký podnikateľ. Prepánakráľa!,” hromží Blaha.

Zdroj: fb/lblaha

Zdielať / poslať / tlačiť

Odoberať
Upozorniť na
guest
0 Komentáre
Vložená spätná väzba pre všetky komentáre
Zobraziť všetky komentáre

Čítajte viac…

Politika

Správy

Celebrity

Šport