eReport.sk
Racionálna politika
Bývalý minister obrany Jaroslav Naď. Foto: tasr

Demokratov povedie do eurovolieb Naď. „Máme svetu čo ponúknuť,“ uviedol


Racionálna politika. Tú chce ponúknuť v europarlamente, potom, ako nám ju už predviedol doma, pán predseda miniatúrnej mimoparlamentnej strany „Demokrati.“ Stranu teda Jaroslav Naď povedie do eurovolieb. Jednohlasne o tom rozhodlo predsedníctvo strany, podporu vyjadrila aj členská základňa. TASR o tom informovala hovorkyňa strany Martina Kakaščíková. Strana považuje voľby do Európskeho parlamentu (EP) za mimoriadne dôležité v globálnom aj národnom kontexte. Kandidátku bude strana podávať ako samostatný subjekt.

Mohlo by vás zaujímať:

  1. Maroš Šefčovič
  2. Šimečka je klamár
  3. Bojovník Juraj nikam neodchádza

Racionálna politika

„Kandidátku povediem s jasnými posolstvami a racionálnymi názormi. V zahraničnej a obrannej politike sme za našej vlády v rozhodujúcich momentoch neuhli ani milimeter. Vieme, ktorá je správna strana brehu, a na nej sme vždy pevne stáli. Členstvo v Európskej únii je pre Slovensko nenahraditeľné,“ uviedol Naď.

Poukázal na finančnú pomoc zo strany Únie i na podporu v ďalších oblastiach. Zároveň tiež apeloval na voličov, aby sa na voľbách zúčastnili.

Kandidátka ešte nie je hotová

Strana podľa slov jej hovorkyne rokuje aj so záujemcami o miesto na kandidátke. V priebehu nasledujúcich dní plánuje strana predstaviť kompletnú kandidátnu listinu. Hovorkyňa tiež potvrdila, že strana bude kandidačnú listinu odovzdávať ako samostatný subjekt, pod hlavičkou Demokrati.

Politické strany alebo koalície môžu podávať kandidátne listiny do volieb do EP najneskôr 10. marca do polnoci. Eurovoľby sa budú na Slovensku konať v sobotu 8. júna. Slováci si budú voliť 15 europoslancov na päťročné volebné obdobie.

Zdroj: tasr

KOMENTÁRE ČLÁNKU :

Demokratov povedie do eurovolieb Naď. „Máme svetu čo ponúknuť,“ uviedol

Odoberať
Upozorniť na
20 Komentáre
Najnovšie
Najstaršie Najviac hlasovaných
Vložená spätná väzba pre všetky komentáre
Zobraziť všetky komentáre

KOMENTOVALI STE:

Aktuálne