eReport.sk
Joe Biden a Vladimír Putin, Foto: tasr

Putin vyjadril Bidenovi sústrasť spojitosti s tragédiami pri vyčíňaní tornád: Je to prírodná katastrofa

Ruský prezident Vladimir Putin vyjadril v nedeľu „úprimnú sústrasť“ šéfovi Bieleho domu Joeovi Bidenovi v súvislosti s ničivými tornádami, ktoré sa nedávno prehnali cez šesť štátov USA a vyžiadali si desiatky ľudských životov. Píše o tom agentúra AFP.

„Rusko spolucíti s tými, ktorí následkom tejto prírodnej katastrofy stratili svojich blízkych. Dúfame, že (preživšie) obete sa uzdravia a následky tejto pohromy a škody ňou spôsobené sa rýchle napravia,“ povedal podľa Kremľa Putin Bidenovi prostredníctvom telegramu.

Tornáda zasiahli územie USA v noci z piatka na sobotu a spôsobili obrovské škody. Prezident Biden v príspevku na sociálnej sieti prisľúbil, že guvernérom zasiahnutých štátov poskytne pomoc, akú potrebujú. „Stratiť milovaného človeka v takejto búrke je nepredstaviteľnou tragédiou,“ uviedol.

USA zasiahli ničivé tornáda

Počet obetí súvisiaci s ničivými tornádami, ktoré sa v noci z piatka na sobotu prehnali piatimi štátmi USA, sa v Kentucky zvýšil na najmenej 70. Uviedol to v sobotu napoludnie miestneho času na tlačovej konferencii kentucký guvernér Andy Beshear, informovali agentúry AP a AFP. Pôvodne hlásili z Kentucky 50 obetí na životoch. „Teraz som si istý, že toto číslo je vyššie ako 70. V skutočnosti môže byť nakoniec vyššie než 100,“ povedal Beshear. „Toto bude, som presvedčený, najsmrteľnejšie tornádo, aké sa kedy prehnalo cez Kentucky,“ dodall

Zdroj: tasr/afp


KOMENTÁRE ČLÁNKU :

Putin vyjadril Bidenovi sústrasť spojitosti s tragédiami pri vyčíňaní tornád: Je to prírodná katastrofa

Čítajte viac…

Politika

Správy

Šport

Zaujímavosti