eReport.sk
Vladimir Putin, foto:tasr/ap

Putin telefonoval s izraelským prezidentom. Riešili naliehavé témy

Ruský prezident Vladimir Putin v piatok telefonicky hovoril so svojím izraelským náprotivkom Jicchakom Herzogom o množstve záležitostí viažucich sa k bilaterálnej spolupráci medzi oboma krajinami. Informovala o tom tlačová agentúra TASS s odvolaním sa na Kremeľ.

„Prezidenti si navzájom popriali šťastný Nový rok a diskutovali o viacerých naliehavých témach vzťahujúcich sa na bilaterálnu kooperáciu, najmä v oblasti humanitárnej pomoci,“ uvádza sa vo vyhlásení kancelárie ruského lídra.

Podľa tlačovej služby Kremľa sa osobitná pozornosť venovala „spoločnému cieľu, ktorým je zachovanie historickej pravdy o druhej svetovej vojne, ako aj obrana pred pokusmi o revíziu jej výsledkov. Lídri oboch krajín sa dohodli na udržiavaní vzájomných kontaktov,“ uvádza sa v komuniké Moskvy.

Ruský prezident nedávno poprel, že plánuje zaútočiť na Ukrajinu, avšak rozšírenie NATO o Ukrajinu a rozmiestnenie zbraní na jej území považuje za „červenú čiaru“. Ako pokračoval, Minské dohody sú jedinou možnosťou riešenia konfliktu v Donbase, Ukrajina ich však podľa neho nechce dodržiavať.

Zdroj: tasr


KOMENTÁRE ČLÁNKU :

Putin telefonoval s izraelským prezidentom. Riešili naliehavé témy

Čítajte viac…

Politika

Správy

Celebrity

Šport

Zaujímavosti