eReport.sk
Neefektívne a zbytočné sankcie?
Ruský prezident Vladimir Putin (vpravo) si podáva ruku so svojím tureckým náprotivkom Recepom Tayyipom Erdoganom pred ich stretnutím v Teheráne 19. júla 2022. Foto: tasr/ap

Upevňujú partnerstvo: Putin sa stretne na summite SCO so Si Ťin-pchingom a Erdoganom


Šéf Kremľa Vladimir Putin sa stretne v stredu počas summitu hláv štátov Šanghajskej organizácie pre spoluprácu (SCO) v Kazachstane s čínskym prezidentom Si Ťin-pchingom a tureckým lídrom Tayyipom Erdoganom.

Stretnutie s Putinom

S Erdagonom bude Putin hovoriť o svojej nadchádzajúcej návšteve Turecka a iných záležitostiach. „Návštevu Turecka plánujeme už dlho. Myslím si, že lídri o tom budú hovoriť,“ uviedol Putinov poradca pre zahraničné záležitosti Jurij Ušakov s tým, že Putin s Erdoganom majú množstvo tém, o ktorých budú rokovať.

Mohlo by vás zaujímať:

  1. Washington-Biely dom
  2. Orbán zreteľne hovorí Zelenskému
  3. Viktor Orbán mieri na zasadnutie maďarskej vlády v sobotu 17. septembra.

Putin v Číne

So Si Ťin-pchingom sa Putin naposledy stretol v máji počas návštevy Číny. Bola to jeho prvá zahraničná cesta od svojej prezidentskej inaugurácie, pričom vo voľbách predtým získal už v poradí piaty mandát.

Euroázijská organizácia

SCO je euroázijská politická, ekonomická, obranná a bezpečnostná organizácia, ktorú v roku 2001 založila Čína a Rusko. Jej ďalšími členmi sú India, Irán, Kazachstan, Kirgizsko, Pakistan, Tadžikistan a Uzbekistan. Turecko nie je členom tejto organizácie, ale často sa ako partnerská krajina zúčastňuje na jej summitoch.

Zdroj: tasr

KOMENTÁRE ČLÁNKU :

Upevňujú partnerstvo: Putin sa stretne na summite SCO so Si Ťin-pchingom a Erdoganom

Odoberať
Upozorniť na
1 Komentár
Najnovšie
Najstaršie Najviac hlasovaných
Vložená spätná väzba pre všetky komentáre
Zobraziť všetky komentáre

KOMENTOVALI STE: