eReport.sk
Nie je to prvý raz!
Prezident Ruskej federácie Vladimír Putin. Zdroj: tasr/ap

Putin privítal návrat Netanjahua: Chce posilniť vzťahy s Izraelom

Šéf Kremľa Vladimir Putin privítal návrat staronového izraelského premiéra Benjamina Netanjahua, ktorý sa vo štvrtok po roku a pol vrátil k moci. Putin v tejto súvislosti ocenil Netanjahuov prínos k rozvíjaniu priateľských vzťahov s Ruskom, informuje agentúra AFP.

Putin privítal návrat Netanjahua:

„Verím, že nová (izraelská) vláda pod vaším vedením bude pokračovať v línii posilňovania rusko-izraelskej spolupráce vo všetkých oblastiach, v prospech našich národov a v záujme zaistenia mieru a bezpečnosti Blízkeho východu,“ uvádza sa v Putinovej gratulácii Netanjahuovi, ktorej text zverejnil Kremeľ. Ako pokračuje TASR, Putin vysoko ocenil „osobný a dlhodobý prínos“ tohto izraelského pravicového politika k „posilňovaniu priateľských vzťahov“ medzi oboma krajinami.

Mohlo by vás zaujímať:

  1. Je Netanjahu diktátor?
  2. Izrael s novou vládou

Poslanci izraelského parlamentu vyslovili vo štvrtok dôveru novej koaličnej vláde premiéra Netanjahua, ktorú pozorovatelia označujú za najpravicovejšiu a nábožensky najkonzervatívnejšiu v dejinách štátu Izrael. Bezprostredne po hlasovaní o dôvere zložil 73-ročný Netanjahu predpísanú prísahu a ujal sa moci.

Zdroj: tasr


KOMENTÁRE ČLÁNKU :

Putin privítal návrat Netanjahua: Chce posilniť vzťahy s Izraelom

Odoberať
Upozorniť na
1 Komentár
Najnovšie
Najstaršie Najviac hlasovaných
Vložená spätná väzba pre všetky komentáre
Zobraziť všetky komentáre

Čítajte viac…

Politika

Správy

Celebrity

Šport

Zaujímavosti