eReport.sk
Vladimír Putin.
Vladimír Putin. Foto: tasr

Putin prispel k posilneniu rubľa: Ruská mena dosiahla najvyššiu úroveň od začiatku mesiaca!

Rubeľ pokračoval v piatok v posilňovaní, pričom dosiahol najvyššiu úroveň od začiatku mesiaca. Ruskú menu podporilo najmä vyhlásenie ruského prezidenta Vladimira Putina v strede týždňa, že Rusko začne požadovať od takzvaných nepriateľských štátov platby za dodávky plynu v rubľoch.  

Rubeľ, ktorý pred vyše dvomi týždňami klesol v moskovskom obchodovaní na približne 120 RUB/USD, sa v piatok posilnil až na 92,04 RUB/USD. To je najvyššia hodnota ruskej meny od začiatku marca. Navyše, rubeľ sa počas piatka výrazne posilnil aj oproti euru, pričom nakrátko sa dostal pod psychologicky dôležitú hranicu 100 RUB/EUR.

Neskôr sa kurz ruskej meny skorigoval na približne 96,50 RUB/USD, čo oproti predchádzajúcemu dňu znamená posilnenie o 0,3 %. Oproti euru posilnil kurz meny o 1 % na 105,75 RUB/EUR.  

Menu výrazne podporil Putin, ktorý v stredu (23. 3.) oznámil, že Rusko bude od krajín, ktoré považuje za nepriateľské, požadovať platby za dodávky plynu v rubľoch. Celkovo ide o 48 krajín, vrátane štátov Európskej únie.

Mohlo by vás zaujímať:

  1. Nemecký kancelár Olaf Scholz
  2. Vladimir Putin

Zdroj: tasr


KOMENTÁRE ČLÁNKU :

Putin prispel k posilneniu rubľa: Ruská mena dosiahla najvyššiu úroveň od začiatku mesiaca!

Odoberať
Upozorniť na
3 Komentáre
Najnovšie
Najstaršie Najviac hlasovaných
Vložená spätná väzba pre všetky komentáre
Zobraziť všetky komentáre

Čítajte viac…

Politika

Celebrity

Šport

Zaujímavosti