eReport.sk
Ruský prezident Vladimir Putin si pripíja počas prejavu na virtuálnom summite lídrov zoskupenia BRICS v Moskve vo štvrtok 23. júna 2022.
Ruský prezident Vladimir Putin Foto: tasr/ap

Putin má dôvod na radosť: Rusko hlási rekordnú úrodu obilia!


Putin má dôvod na radosť. Rusko v stredu oznámilo, že malo tento rok rekordnú úrodu obilia. Moskva pritom čelí obvineniam, že ukradla úrodu z okupovaných území na Ukrajine. TASR o tom informuje na základe správy DPA.

Rekordná úroda

„K dnešnému dňu dosiahla úroda 159 miliónov ton hrubej hmotnosti. V čistom očakávame, že to bude okolo 150 miliónov ton,“ povedal ruský minister poľnohospodárstva Dmitrij Patrušev v stredu v dolnej komore ruského parlamentu, Štátnej dume.

Do tohto súčtu je údajne zahrnuté aj obilie zozbierané z ukrajinského územia nelegálne anektovaného Ruskom v rozpore s medzinárodným právom.

Putin má dôvod na radosť

Ukrajina opakovane obvinila Rusko z krádeže obilia vo veľkom rozsahu. Americká vesmírna agentúra NASA na základe analýzy satelitných snímok v novembri uviedla, že Rusko zozbieralo 5,8 milióna ton pšenice z okupovaných území Ukrajiny v hodnote zhruba 1 miliardy USD (939,05 milióna eur).

Mohlo by vás zaujímať:

  1. Nemci su na nohách!
  2. Vysmieva sa SNP?
  3. Taliansko varuje pred cunami
  4. Londýn sa spojil s Kyjevom
  5. Závažné obvinenie

No aj bez započítania ukrajinského obilia dosiahlo Rusko tento rok výrazný nárast úrody v porovnaní s predchádzajúcim rokom, keď zozbieralo okolo 120 miliónov ton obilia.

Predchádzajúci rekord, pokiaľ ide o úrodu obilia, malo Rusko v roku 2017 s výnosom 135 miliónov ton. Podľa Patruševa dopestovala krajina v tomto roku aj viac cukrovej repy, sójových bôbov, repky, zemiakov, ovocia a zeleniny ako vlani.

Zdroj: tasr

KOMENTÁRE ČLÁNKU :

Putin má dôvod na radosť: Rusko hlási rekordnú úrodu obilia!

Odoberať
Upozorniť na
3 Komentáre
Najnovšie
Najstaršie Najviac hlasovaných
Vložená spätná väzba pre všetky komentáre
Zobraziť všetky komentáre

Dnes…

KOMENTOVALI STE:

Aktuálne