eReport.sk
Nezávislosť netreba?
Ruský prezident Vladimir Putin. Foto: tasr

Putin daroval Berlusconimu 20 fliaš vodky. Porušil tak sankcie EU

Dar ruského prezidenta Vladimira Putina vo forme 20 fliaš vodky pre bývalého talianskeho premiéra Silvia Berlusconiho je v rozpore so sankciami EÚ voči Rusku za inváziu na Ukrajinu. Vo štvrtok to uviedla Európska komisia.

Mohlo by vás zaujímať

  1. Americký prezident Joe Biden.
  2. Putin kritizuje politiku Kyjeva
  3. Predsedníčka strany Bratia Talianska (FdI) Giorgia Meloniová.
  4. Líderka pravicovej politickej strany Bratia Talianska (FdI) Giorgia Meloniová.
  5. Diktuje Scholz Rusku podmienky?
  6. Giorgia Meloniová na archívnej snímke z roku 2018
  7. nukleárny výbuch, jadrová zbraň, hríb

Balík sankcií EÚ voči Rusku, ktorý bol prijatý v apríli, rozšíril zákaz dovozu ruského tovaru do EÚ na liehoviny vrátane vodky, povedal hovorca EK. Podľa neho pre dary neexistovala žiadna výnimka.

Nie je to jasné

Dodal však, že je na jednotlivých členských štátoch EÚ, ako sankcie zavedú, a nie je bezprostredne jasné, či talianske úrady podniknú nejaké kroky na vyšetrovanie tohto prípadu.

Berlusconi sa pochválil

Berlusconi sa v utorok pochválil, že je opätovne v kontakte s ruským prezidentom a že si nedávno spolu vymenili „vrúcne listy“. „S Putinom som sa opäť trochu skontaktoval, celkom dosť, v tom zmysle, že na moje narodeniny mi poslal 20 fliaš vodky a veľmi vrúcny list,“ povedal Berlusconi poslancom svojej strany podľa zvukovej nahrávky zverejnenej talianskou tlačovou agentúrou LaPresse.

Meloniová potvrdila proeurópske smerovanie

Predpokladaná nová talianska premiérka Giorgia Meloniová po zverejnení nahrávky prisľúbila, že jej pravicová vláda bude mať jasné proeurópske smerovanie a bude podporovať členstvo Talianska v NATO. Zároveň opakovane ubezpečila, že bude pokračovať v podpore Ukrajiny. Na túto tému však pred voľbami nemali rovnaký názor jej spojenci z pravicového bloku – líder strany Liga (LSP) Matteo Salvini a predseda strany Vpred Taliansko (FI) Berlusconi.

Berlusconi v stredu uviedol, že sa stranám vznikajúcej pravicovej koalície podarilo vyriešiť personálne spory pri vytváraní novej vlády. Okrem toho vyhlásil, že ho Meloniová požiadala, aby sa stal jej poradcom, čo podľa vlastných slov s radosťou prijal.

Zdroj: tasrKOMENTÁRE ČLÁNKU :

Putin daroval Berlusconimu 20 fliaš vodky. Porušil tak sankcie EU

Odoberať
Upozorniť na
2 Komentáre
Najnovšie
Najstaršie Najviac hlasovaných
Vložená spätná väzba pre všetky komentáre
Zobraziť všetky komentáre

Čítajte viac…

Politika

Správy

Celebrity

Šport

Zaujímavosti