tuzla evden eve nakliyat Elexbet Elexbet giris Hiltonbet Tulipbet Bahis Rehberi
eReport.sk
Ruský prezident Vladimir Putin počas tlačovej konferencie.
Vladimir Putin. Foto: tasr/ap

Putin schválil nový zákon. Zakazuje extrémistom kandidovať vo voľbách

Ruský prezident Vladimir Putin v piatok podpísal zákon, ktorý členom extrémistických organizácii zakazuje kandidovať vo voľbách. Informovala o tom agentúra AFP.

Rada federácie, horná komora ruského parlamentu, legislatívny návrh odobrila v stredu 2. júna. Tento zákon znemožní volebnú kandidatúru vedúcim predstaviteľom, sponzorom a radovým členom organizácií, ktoré v krajine oficiálne označia za extrémistické. Ruské úrady v máji na zoznam extrémistických organizácií zaradili aj regionálne štáby, ktoré opozičný politik Alexej Navaľnyj založil pre potreby svojej kampane pred poslednými prezidentskými voľbami, i keď mu Ústredná volebná komisia napokon neumožnila kandidovať.

Moskovská prokuratúra podala ešte v apríli žalobu na moskovský mestský súd, v ktorej žiada, aby Navaľným založené nadácie Fond boja proti korupcii a Fond na ochranu práv občanov, ako aj jeho štáby v regiónoch uznal za „teroristické a extrémistické“ organizácie. Súdne pojednávanie v tejto veci je naplánované na 9. júna.

Dolná komora ruského parlamentu, Štátna duma, návrh zákona zakazujúci kandidatúru extrémistov prijala v stredu 26. mája. Na základe novej legislatívnej normy budú mať lídri organizácií označovaných ruskými úradmi za extrémistické zakázané päť rokov kandidovať za poslancov. Pôvodný návrh zákona hovoril o zákaze byť volený iba do Štátnej dumy, ale v druhom čítaní, ktoré prebehlo 25. mája, znenie zákona zmenili a doplnili tak, aby zakazoval účasť týchto ľudí na voľbách na akejkoľvek úrovni.

Zdroj: tasr


KOMENTÁRE ČLÁNKU :

Putin schválil nový zákon. Zakazuje extrémistom kandidovať vo voľbách

Politika

Správy

Celebrity

Šport

Zaujímavosti

cialis
findik haber oku