eReport.sk
Matovič sa nenechá zastrašiť!
Šéf OĽANO Igor Matovič. Zdroj: tasr

Publicista Hrabko: OĽANO žiada od SaS podpis bianko šeku

Prijatie desiatich požiadaviek, ktoré OĽANO predložilo SaS ako podmienku pre podanie demisie svojho predsedu Igora Matoviča z postu ministra financií, by sa rovnalo podpisu bianko šeku. V diskusii TASR TV to povedal publicista Juraj Hrabko. Upozornil, že konkrétne návrhy zákonov zatiaľ známe nie sú. Neočakáva, že by minister financií odstúpil a rokovanie o týchto bodoch odložil na neskôr.

Podpis bianko šeku

„Ako ja poznám Igora Matoviča, jeho cieľom nie je odísť z vlády, ale ponížiť a vybabrať so SaS. Môže prísť ešte s nejakou ďalšou fintou, to nevylučujem, ale nepredpokladám už ani to. Postavil tých desať podmienok a za tými si stojí,“ odhadol Hrabko.

Už to, že SaS nesplnila verejný prísľub a v avizovanom termíne podal demisiu iba jeden jej minister, považuje Hrabko za čiastočný úspech lídra OĽANO. „Hrá sa so SaS ako mačka s myšou. To nie je chyba Igora Matoviča, ale SaS a Richarda Sulíka, že opakovane na túto hru pristupujú,“ uviedol.

V pondelok 5. septembra Hrabko očakáva avizované demisie zvyšných ministrov za SaS a stratu stabilnej väčšinovej parlamentnej podpory politiky zvyšku vládnej koalície. „Obnova štvorkoalície môže byť snom, ale naozaj iba snom. Richard Sulík a SaS padli do pasce a prehrávajú tento boj,“ tvrdí Hrabko.

Mohlo by vás zaujímať:

  1. Šéf Lekárskeho odborového združenia Peter Visolajský.
  2. Peter Pellegrini.
  3. Michal Kaliňák.
  4. Americký prezident Joe Biden.
  5. Jozef Pročko.
  6. nezaradený poslanec parlamentu SR Peter Pellegrini
  7. Prvý podpredseda vlády pre ekonomiku SR Richard Sulík (SaS).

V konečnom dôsledku podľa neho môže SaS ešte zo svojho postupu politicky profitovať, ale iba za podmienky, že dokáže obhájiť pred svojimi voličmi rozbitie pôvodnej vládnej štvorkoalície. „SaS prehrala bitku, nie ešte vojnu. Všetko ostatné sa ukáže podľa toho, komu prischne nálepka Čierneho Petra,“ doplnil Hrabko.

Zdroj: tasr


KOMENTÁRE ČLÁNKU :

Publicista Hrabko: OĽANO žiada od SaS podpis bianko šeku

Odoberať
Upozorniť na
1 Komentár
Najnovšie
Najstaršie Najviac hlasovaných
Vložená spätná väzba pre všetky komentáre
Zobraziť všetky komentáre

Čítajte viac…

Politika

Celebrity

Šport

Zaujímavosti