Petra Vlhová, foto:tasr

Petra Vlhová to opäť dotiahla na pódium, skvelý výsledok!

Skvelá Petra Vlhová to opäť dokázala. V obrovskom slalome vo francúzskom Courcheveli skončila na peknom 3. mieste. Slovenská lyžiarka dokázala ďalšie preteky dotiahnuť až na pódiové umiestnenie.

Petra Vlhová vyhrala 1. kolo obrovského slalomu v Courchevel. Slovenská lyžiarka ho zajazdila s časom 1:08:82. Síce jej jazda nebola bez chýb, stačilo jej to na predbežné prvé miesto, s výrazným náskokom sa usadila na čele sobotňajšieho obrovského slalomu Svetového pohára. Vlhovej sekunduje na druhej pozícii Talianka Bassinova a na treťom mieste je Mikaela Shiffrinová.

Na trati Courchevel sa Petre Vlhovej príliš nedarí, zatiaľ vo francúzskom lyžiarskom stredisku nikdy neobsadila pódiové umiestenie. Uvidíme, či sa jej to dnes podarí. Má našliapnuté na skvelý výsledok. „Bolo to veľmi ťažké, trať bola dlhá a zatočená, napokon som s zjazdom spokojná“ vyjadrila sa Vlhová pre média.

Do druhého kola išla s časovým predstihom pred druhou Taliankou Martou Bassinovou. Vlhová štartovala z 30. pozície no napokon, zlé počasie a nerovnosť dráhy znepríjemnilo Vlhovej jazdu a po pár zaváhaniach sa s časom 1:10:45 umiestnila na 3. mieste. Prvá skončila Bassinová, druhá bola Švédka Sara Hectorová. Vlhová zažíva fantastickú sezónu, dnešné umiestnenie bolo jej 39. pódium. Naposledy Slovenka zvíťazila v paralelnom obrovskom slalome v Lech-Zurs. Bolo to jej tretie víťazstvo v rade, keď týždeň pred zaknihovala svoje 15. víťazstvo vo fínskom Levi.