eReport.sk
Protesty na Kube Foto: tasr/AP

Protivládne protesty na Kube si vyžiadali jednu obeť

Protivládne protesty na Kube si vyžiadali jednu obeť. V utorok to oznámilo kubánske ministerstvo vnútra, informovala v noci na stredu agentúra AFP. Rezort vnútra uviedol, že „žiali nad smrťou“ 36-ročného muža menom Diubis Laurencio Tejeda, ktorý sa podľa štátnej tlačovej agentúry podieľal na pondelkových „nepokojoch“.
      
Obyvatelia Kuby v uplynulých dňoch vyšli do ulíc, aby protestovali proti vysokým cenám a nedostatku potravín. Takéto nepovolené protesty sú na Kube mimoriadne zriedkavé a kubánska polícia proti nim v pondelok zakročila. V čase protestov bolo podľa agentúry AFP v nedeľu navyše zadržaných vyše 100 ľudí vrátane nezávislých novinárov a opozičných aktivistov.
      
Protesty vypukli spontánne v čase, keď Kuba zažíva najhorší ekonomický prepad za viac než tri desaťročia a zápasí s nedostatkom potravín, liekov či dodávok elektrickej energie. Ostrovný štát v súčasnosti sužuje aj covid – počty nakazených v posledných týždňoch dosiahli najvyššiu úroveň od začiatku pandémie.      
      
Posledné takéto demonštrácie v metropole Havana sa konali v roku 1994. Súčasný kubánsky prezident Miguel Díaz-Canel obviňuje kubánskych Američanov, že využívajú sociálne médiá na podnecovanie protestov.

Zdroj: tasr


KOMENTÁRE ČLÁNKU :

Protivládne protesty na Kube si vyžiadali jednu obeť

Aktuálne

Politika

Správy

Celebrity

Šport

Zaujímavosti