eReport.sk
Foto: shutterstock

Protestujúci proti opatreniam a očkovaniu zaútočili na sídlo televízie

Protestujúci proti koronavírusovým opatreniam a očkovaniu zaútočili v nedeľu večer na sídlo televíznej stanice Sigma v cyperskej metropole Nikózia a podpálili autá zaparkované pred budovou. Informovala o tom agentúra AFP s odvolaním sa na samotnú televíziu.

Polícia uviedla, že približne 2500 protestujúcich sa vydalo k sídlu televízie po väčšom proteste pred prezidentským palácom proti covidovým pasom a vynútenému očkovaniu. Televízia oznámila, že na jej sídlo zaútočili davy, ktoré “hádzali petardy a poškodzovali naše autá”. Reportér AFP videl tisíce ľudí v okolí sídla stanice nesúcich pútače proti “bezpečným pasom”, ktoré vláda zaviedla začiatkom tohto týždňa. Ďalší reportér videl niekoľko rozbitých okien a štyri rôzne poškodené autá označené logom Sigma TV, pričom jedno bolo úplne zhorené.

Podľa polície vznikli škody aj na budove televízie. Bezprostredne neboli k dispozícii sú správy o zatknutých osobách alebo zraneniach. Policajti vošli aj do budovy televízie, aby chránili tamojších pracovníkov. Cyperský prezident Nicos Anastasiades vo svojom vyhlásení označil násilnosti za “úder pre demokraciu” a sľúbil, že vláda sa “nepoddá hrozbám ani vydieraniu”. Sigma je vnímaná ako televízia s tvrdým postojom voči ľuďom aktívne vystupujúcim proti očkovaniu a už aj na predchádzajúcich protestoch proti pandemickým opatreniam sa stala terčom útokov.

Vláda na Cypre zaviedla minulý týždeň “bezpečné pasy”, ktoré umožňujú vstup do supermarketov, obchodných centier, reštaurácií a ďalších podnikov iba ľuďom zaočkovaným proti ochoreniu COVID-19. Na Cypre znova stúpa počet nakazených koronavírusom, preto vláda rozšírila očkovanie aj na tínedžerov vo veku 16 a 17 rokov. Na Cypre zaznamenali celkovo vyše 90 000 prípadov nákazy novým koronavírusom a 384 úmrtí.

Zdroj: tasr

Zdielať / poslať / tlačiť

Odoberať
Upozorniť na
guest
0 Komentáre
Vložená spätná väzba pre všetky komentáre
Zobraziť všetky komentáre

Čítajte viac…

Politika

Správy

Celebrity

Šport