eReport.sk
Richard Sulík (SaS)
Richard Sulík (SaS). Foto: tasr

Prostoreký Sulík: Ja si dovolenku doprajem tu. Kto by sa trepal do Dubaja v lete?

Leto je v plnom prúde a dovolenková sezóna klope na dvere. Odborníci odporúčajú Slovákom cestovať striedmo. Ak vycestovať, tak najmä do „zelených“ krajín, alebo si skôr zvoliť dovolenku na Slovensku. Niektorí politici sa však rozhodli, že aj napriek zúriacemu Delta variantu v Európe si chvíľky pri mori doprajú stoj čo stoj.

Jedným z nich je aj minister hospodárstva Richard Sulík. „Ja pôjdem na dovolenku do Chorvátska. Na jeden týždeň,“ prezradil vicepremiér v diskusii Braňo Závodský Naživo. Sulík tvrdí, že hoci sa situácia nevyvíja úplne najlepšie, zrušiť to už nejde. „Tú dovolenku som si objednal už dávnejšie aj s rodinnými známymi. Už to teraz neviem zrušiť. Kebyže sa dnes idem rozhodovať o dovolenke a už je tu indický variant, by som to možno zvážil. Ale túto jednu dovolenku absolvujem a potom uvidíme, čo ďalej,“ nechal sa počuť vicepremiér.

Sulík je vraj cestovateľský zadubenec. Rád chodí na tie isté miesta. Toto leto to ale Dubaj nebude. – Foto: sulik.sk

Voľba európskej destinácie trochu prekvapila. Sulík sa totiž preslávil najmä svojim pozitívnym vzťahom k Dubaju. Dovolenku „spod slnečníka“ mu neraz vyčítal aj jeho koaličný partner Igor Matovič. Exotikou, ktorá je stále pre mnohých Slovákov neprístupná, však vicepremiér tento raz opovrhol. „V júli sa budem trepať do Dubaja, kde je 50 stupňov?“ položil rečnícku otázku Sulík, ktorého pomery si zrejme dovolia vyberať medzi destináciami.

Sulík začal vo veľkom propagovať očkovanie. Sám sa nechal vakcinovať. – Foto: fb/RichardSulik

Samotný minister hospodárstva odporúča ľuďom, aby sa dali vakcinovať. „Treba sa očkovať. Ja som sa už bol,“ pochválil sa politik, ktorý si len nedávno myslel, že je „nenakaziteľný“.

Vicepremiérovi sa nie veľmi pozdáva predstava, že by sa ľudia k očkovaniu mali motivovať finančnými odmenami. Podľa jeho slov to so záujmom Slovákov o vakcínu nie je až také zlé. „Ľudia sú ďaleko chytrejší a zodpovednejší, keď dôjde na lámanie chleba, ako keď sa to ukazuje v nejakých prieskumoch alebo odhadoch,” upokojuje Sulík.

Zdielať / poslať / tlačiť

Odoberať
Upozorniť na
guest
0 Komentáre
Vložená spätná väzba pre všetky komentáre
Zobraziť všetky komentáre

Čítajte viac…

Politika

Správy

Celebrity

Šport