tuzla evden eve nakliyat Elexbet Elexbet giris Hiltonbet Tulipbet Bahis Rehberi
eReport.sk
Ozbrojení policajti . Foto: tasr

Prokuratúra rieši závavažný čin: Mladík plánoval teroristicky útok, chcel zabiť čo najviac ľudí!

Vyšetrovanie plánovaného islamistického teroristického útoku, o ktorom minulý piatok informovali bezpečnostné úrady v nemeckom meste Hamburg, prevzala generálna prokuratúra v Karlsruhe. Dôvodom je, že ide o mimoriadne závažný prípad, povedal v pondelok hovorca prokuratúry. Informovala o tom agentúra DPA.

Dvadsaťročný mladík nemecko-marockého pôvodu, ktorý je vo vyšetrovacej väzbe už od augusta, sa na tzv. darknete pokúsil kúpiť si zbraň s muníciou a ručný granát – odhalil ho tam však utajený vyšetrovateľ. Čelí obvineniam z prípravy závažného násilného činu ohrozujúceho štát a porušeniam zákona o vojnových zbraniach. Vyšetrovatelia minulú stredu vykonali razie na adresách kontaktných osôb podozrivého vo viacerých spolkových krajinách.

Našli chemikálie na výrobu bomby

Pri bytovej prehliadke tohto muža sa našli chemikálie a komponenty na výrobu výbušnín vrátane kilogramu dusičnanu draselného, kilogramu síry, pol kilogramu dreveného uhlia a niekoľko stoviek skrutiek a matíc. Muž chcel údajne spáchať útok s čo najväčším počtom obetí a zranených, pričom zaistené látky by stačili na to, aby došlo k veľkým stratám na životoch. Úrady zatiaľ nemajú informácie o tom, kde a kedy plánoval útok spáchať, uviedol šéf hamburského krajinského kriminálneho úradu Mirko Streiber.

Bude vás zaujímať:

Syn zradikalizovaného islamistu

Takisto nie je známe, či mal i prípadných spolupáchateľov. Podozrivý je navyše podľa vyšetrovateľov napojený na radikálnu scénu – je synom islamistu, ktorého hamburské úrady už dlhú dobu monitorujú. Jeho otec totiž patrí k okruhu ľudí okolo mešity al-Kuds v Hamburgu, v ktorej sa stretávali niektorí z aktérov teroristických útokov z 11. septembra 2001. Hamburské úrady túto mešitu zatvorili v roku 2010 po tom, čo tam znova zaznamenali džihádistické aktivity.

Zdroj: tasr/dpa


KOMENTÁRE ČLÁNKU :

Prokuratúra rieši závavažný čin: Mladík plánoval teroristicky útok, chcel zabiť čo najviac ľudí!

Čítajte viac…

Politika

Správy

Celebrity

Šport

Zaujímavosti

cialis
findik haber oku