eReport.sk
Ilustračné foto: tasr

Prokurátor v kauze SPF podal návrh na väzbu sedem osôb

AKTUALIZOVANÉ – Prokurátor Úradu špeciálnej prokuratúry podal v piatok na Špecializovaný trestný súd v Pezinku návrh na väzobné stíhanie v prípade siedmich obvinených osôb. Informoval hovorca Generálnej prokuratúry SR Dalibor Skladan. Ide o osoby, ktoré Národná kriminálna agentúra zadržala v stredu (19. 5.) v súvislosti s korupciou na Slovenskom pozemkovom fonde v rámci akcií Latifundista a Feudál. V kauze je obvinený aj finančník Martin Kvietik.

Prokurátor Úradu špeciálnej prokuratúry podal v piatok na Špecializovaný trestný súd v Pezinku návrh na väzobné stíhanie v prípade siedmich obvinených osôb. Informoval hovorca Generálnej prokuratúry SR Dalibor Skladan. Ide o osoby, ktoré Národná kriminálna agentúra zadržala v stredu (19. 5.) v súvislosti s korupciou na Slovenskom pozemkovom fonde (SPF) v rámci akcií Latifundista a Feudál.

Zadržali osem osôb, obvinili sedem

Zatiaľ nie je známy termín, kedy sudkyňa ŠTS bude rozhodovať o návrhu prokurátora. Podľa zákonnej lehoty by mala pristúpiť k neverejným výsluchom  obvinených počas nadchádzajúceho víkendu. Policajti v stredu v rámci akcií Latifundista a Feudál zadržali pôvodne osem osôb. Sedem následne obvinili, pričom obvinenia sa vzťahujú na trestné činy založenia, zosnovania a podporovania zločineckej skupiny, prijímania úplatku, podplácania a zneužívania právomoci verejného činiteľa.

Jedným zo siedmich obvinených je aj finančník Martin Kvietik Voči uzneseniu o vznesení obvinenia podal on a jeho obhajca Dušan Ivan sťažnosť. Martin K. je obvinený aj v rámci minuloročnej akcie Dobytkár. Donedávna bol väzobne stíhaný. Medzi obvinenými od stredy v rámci akcií Latifundista a Feudál je aj súčasná generálna riaditeľka SPF Gabriela B.

Zdroj: tasr

Zdielať / poslať / tlačiť

KOMENTÁRE ČLÁNKU :

Prokurátor v kauze SPF podal návrh na väzbu sedem osôb

Odoberať
Upozorniť na
guest
0 Komentáre
Vložená spätná väzba pre všetky komentáre
Zobraziť všetky komentáre

Čítajte viac…

Politika

Správy

Celebrity

Šport