eReport.sk
Foto: Wikipedia

Prokurátor podal obžalobu na exriaditeľa Úradu zvláštnych policajných činností Jozefa Reháka

Prokurátor Úradu špeciálnej prokuratúry podal obžalobu na exriaditeľa Úradu zvláštnych policajných činností Jozefa Reháka z kauzy Judáš za činnosť pre zločineckú skupinu a dva skutky zločinu prijímania úplatku. Vyplýva to z informácií, ktoré poskytol hovorca Generálnej prokuratúry SR Dalibor Skladan. Dodal, že v prípade uznania viny mu hrozí trest odňatia slobody od päť do 12 rokov a prepadnutie majetku.

 „Prokurátor ÚŚP podal na Špecializovaný trestný súd obžalobu na J. R. za činnosť pre zločineckú skupinu a dva skutky zločinu prijímania úplatku. V prípade uznania viny mu hrozí trest odňatia slobody od päť do 12 rokov a prepadnutie majetku,“ spresnil hovorca.

„Trestná vec bola pridelená zákonnému sudcovi na pracovisku v Banskej Bystrici,“ potvrdila pre hovorkyňa ŠTS Katarína Kudjáková. Dodala, že zákonný sudca po preštudovaní veci rozhodne o ďalšom postupe.

Jozefa Reháka zadržali v rámci policajnej akcie Judáš na začiatku decembra 2020. Medzi obvinenými bol v tomto prípade bývalý prezident Policajného zboru Milan Lučanský, tiež bývalí predstavitelia Slovenskej informačnej služby a aj bývalí vysokopostavení funkcionári PZ a finančnej správy. Obvinení boli z korupcie a jedna osoba aj zo založenia, zosnovania a podporovania zločineckej skupiny. Lučanský sa vo väzbe v ústave v Prešove pokúsil o samovraždu a 30. decembra zomrel. Voči nemu stíhanie zastavili.

Skupinu pôvodne ôsmich obvinených vrátane Jozefa Reháka zobral do väzby sudca ŠTS 5. a 6. decembra 2020. Následne v januári jeho rozhodnutie potvrdil aj Najvyšší súd SR. Jozefa Reháka prepustil z väzby senát NS SR na slobodu 14. apríla. Zrušil tak napadnuté rozhodnutie ŠTS v Pezinku.

Zdroj: tasr

Zdroj: tasr


KOMENTÁRE ČLÁNKU :

Prokurátor podal obžalobu na exriaditeľa Úradu zvláštnych policajných činností Jozefa Reháka

Čítajte viac…

Politika

Správy

Celebrity

Šport

Zaujímavosti