eReport.sk
foto: shutterstock

Projekt eReport: ĎAKUJEME HRDINOM DNEŠNEJ DOBY …

Mediálny projekt venovaný všetkým, vďaka ktorým prežívame dobu pandémie v bezpečí a pohodlí domova. Projekt postavený na poďakovaniach ľudí, ktorí majú chuť verejne vyjadriť svoje pocity a vďaku všetkým, čo si to zaslúžia.

Sú to krátke selfie videá, ktorých obsahom sú poďakovania všetkým hrdinom dnešnej doby. Tieto videá s osobnosťami kultúrno-spoločensko-odbornej verejnosti, dodávajú projektu vážnosť a sú príkladom pre všetkých ostatných, ktorí sa chcú pridať.

foto: shutterstock

Hrdinami dnešnej doby sú ľudia v prvej línii, ako zdravotníci, vodiči či už v osobnej alebo mestskej doprave, ale aj vodiči kamiónov, vďaka ktorým funguje zásobovanie. Je to servisný personál – ľudia v upratovacích službách, kuriéri či asistenti, ktorých mravenčia práca je tak veľmi potrebná, a ktorú sme brali za úplnú samozrejmosť a nepridávali sme jej skoro žiaden význam.

Osobitnou kategóriou sú predavači a predavačky, na ktorých častokrát väčšina ľudí pozerala zvrchu a neraz zažili nepekný prístup od zákazníkov. Až táto doba ukázala, že sú to ľudia, vďaka ktorým sme si mohli kúpiť čo i len obyčajný chlieb.

foto: shutterstock

Sú to učitelia, ktorí boli postavení pred úplne nový a nepoznaný systém vyučovania, kde je absolútne odopretý osobný kontakt so študentom a sú odkázaní iba na monitory svojich počítačov.

Nesmieme opomenúť ani našich najmenších. DETI, ktoré boli zvyknuté bezstarostne sa venovať užívaniu si najkrajšieho  životného obdobia a vymenili ho za zodpovednosť voči svojmu okoliu a hlavne starým rodičom, rodičom, priateľom a boli akokoľvek nápomocné a užitočné….

foto: shutterstock

Hrdinami dnešnej doby sú ale aj ľudia s veľkým srdcom, čo nezištne ponúkli svoje sily a schopnosti byť užitočnými a nápomocnými v tejto dobe. Boli to aj majiteľky šijacích strojov, ktoré ušili tak potrebné rúška a nezištne ich venovali do nemocníc, do seniorských centier či priateľom, ale aj úplne neznámym ľuďom, ktorí sa k nim nemali ako dostať, alebo si ich nemohli zadovážiť. Sú to ľudia, ktorí radi doniesli nákup svojej susede alebo boli ochotní ísť pomôcť rozvážať jedlo či potraviny.

foto: shutterstock

Sú to aj študenti, ktorým záleží na svojom osobnom rozvoji. Nepremohla ich vidina voľnosti a trávia napriek všetkému čas pri svojich počítačoch, s chuťou dozvedieť sa viac a vzdelávať sa. Robia všetko preto, aby raz boli plnohodnotnými členmi spoločnosti. Hrdinami sú  aj podnikatelia, ktorí nakúpili ochranné pomôcky a venovali ich na tie najpotrebnejšie miesta. Hrdinom môže  byť milý sused, ktorý sa postaral o čistotu v bytovke, či podnikateľ, ktorý venoval svoje služby, aby pomohol. Stalo sa tak  v prvej vlne, keď ľudia museli ísť do karantény a štát už nemal kapacity. A tak majitelia rôznych ubytovacích zariadení venovali priestor na strávenie karantény bez nároku na odplatu.

foto: shutterstock

Sú to aj motorkári, ktorí do detskej nemocnice priniesli ovocie a darčeky pre malých pacientov, ktorým táto doba odoprela kontakt s ich milovanými rodičmi.
Veľmi špecifickou kategóriou je gastronómia. Väčšina prevádzok bola donútená zmeniť svoje fungovanie na obyčajné výdajné okienka, čo úplne potlačilo zmysel reštaurácie a gastronómie ako takej.

Hrdinom dnešnej doby je vlastne každý človek, ktorý nepodľahol a bojoval s touto situáciou, aby prežil a vďaka nemu fungovala spoločnosť – systém, v ktorom žijeme.

HRDINAMI DNEŠNEJ DOBY – SME MY VŠETCI

Cieľom projektu je ukázať, že SME ĽUDIA A MÁME VEĽKÉ SRDCIA a uvedomiť si, že každý jeden člen fungujúcej spoločnosti je človek – a je dôležitý.

Projekt podporili známi umelci, ako maestro Paľo Hammel, Miroslav Dvorský, Paľo Drapák, ale aj študenti skvelej opernej speváčky Andrey Hulecovej, Robo Papp, Juraj Bača, Robo Opatovský, Dušan Jarjabek, Sáva Popovič, Gizka Oňová, Zuzana Vačková, Ibi Maiga, Mons. František Rábek, Peter Lipa, Marcela Molnárová, Bibiana Ondrejková, Peter Lupták, Matej Vaník, Eva a Marián Varhaníkovi, Martin Vetrák, Marcel Nemec a motorkári.


KOMENTÁRE ČLÁNKU :

Projekt eReport: ĎAKUJEME HRDINOM DNEŠNEJ DOBY …

Politika

Celebrity

Šport

Zaujímavosti